Prosba o interpretacje wyniku z cytomegalli

4 odpowiedzi
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy mam się martwić swoim wynikiem cytomegalii i jak go interpertować.

Poniżej dodaje wynik badania:

Cytomegalla IgM: 0.96 - do 0.85 niereaktywny (-) od 1.0 reaktywny (+)

Cytomegalla IgG: 143.66 - do 6.0 niereaktywny (-) od 6.0 reaktywny (+)

Chciałabym wiedzieć czy mam czym się martwić ponieważ planuje z mężem ciąże.
Witam,
Immunoglobulina M - świadczy o świeżej/obecnej infekcji,natomiast Immunoglobulina G o przebytej. Z Pani wyników wnioskuję, iż może być Pani w trakcie świeżej infekcji ponieważ IgM jest bliski 1,0 - reaktywny. Ponieważ infekcja ta może niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka, radziłabym odczekać kilka miesięcy przed planowaniem ciąży. Z pozytywnych aspektów, dodatnie/reaktywne IgG chroni Panią pośrednio przed kolejnymi infekcjami CMV w późniejszym okresie.
Pozdrawiam

Witam, IgG dodatni - czyli ma Pani wytworzoną odporność. Należy powtórzyć IgM - gdyż jest wątpliwy. Prawdopodobnie spada - gdyż wcześniej miała Pani kontakt, i jeśli obniży się do wartości ujemnej - czyli niereaktywny - wtedy bezpiecznie możecie planować ciążę. Pozdrawiam
Ze względu na wątpliwy wynik IgM należy badanie powtórzyc za 3-4 tygodnie dla pewności. Na chwilę obecną nie ma się czym martwić. Wygląda na to, że Pani już cytomegalię przechodziła i wytworzyła przeciwciała IgG
Dzień dobry, nie ma powodów do zmartwień.
Pozdrawiam SK