Prosba o interpretacje wynikow morfologii, nieznacznie podwyzszone wskazniki

5 odpowiedzi
Dzień dobry,
staram się wykonywac badania profilaktyczne raz w roku. Ostatnio robilam morfologie, badanie moczu, OB, bilirubine i glukoze.
Mam nieznacznie podwyzszone:
rozmaz - limfocyty = 45.7 przy normie 20-45%
rozmaz - mixy = 13.6 przy normie 0-12%
srednia objetosc plytek (MPV) 11.0 przy normie 1,4 - 10,4 (fL)
bezwzgledna liczba mixow (MXD#) 1.0 przy normie 0.0 - 0.8 (10x3/uL)

Czy mam powody do niepokoju? Powinnam wykonac jakies dodatkowe badania? Mam 26 lat, jestem kobieta. Pozostale wyniki mieszcza sie w normie.
Witam. Wyniki z rozmazu krwi są nieznacznie podwyższone. Interpretacja zależy głównie od aktualnego stanu zdrowia, ale nie sprawiają wrażenia aby się tym niepokoić. Polecam inerpretację wyników u swojego Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Nie ma wskazań na podsatwie tych wyników do konsultacji endokrynologicznej. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska

Wyniki nieznacznie różnią się od normy, proszą to traktować jako obraz prawidłowy,
Jeżeli pozostałe parametry są w normie to te nieznaczne przekroczenia nie mają znaczenia klinicznego, proszę się nie martwić
Bez objawów infekcji - te wyniki są bez znaczenia.
Powinna Pani wykonać bezwzględną liczbę eozynofili z krwi ze względu na te podwyższony mixy. Reszta wyników jest w granicach normy.