Promieniowanie do nogi uda, łydki uraz po udzwigu Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi
Witam serdecznie proszę o pomoc poradę już jestem załamany . W dniu 12 stycznia 2016 doznałem urazu przy podnoszeniu Kabiny od samochodu dostawczego w pracy , przy udżwigu postrzelił mnie ból w lewej stronie pleców , ból następnego dnia przeszedł w pośladek , udo i do łydki noga zaczeła promieniować tak dziwne.udałem sie do lekarza rodzinnego przepisał lek niestety i ból nie ustępował skierował mnie do neurologa ,ten zaczoł przepisywać mi leki przeciw bólowe aż do obecnego dnia . Postanowiłem zrobić Rezonans magnetyczny MR kręgosłupa lędżwiowego oto opis ; Lordoza lędżwiowa zachowana , prawidłowa . Na poziomie L5/S1 centralna , dokanałowa protruzja m-k ok .4mm modelująca nieco przednią część worka oponowego .Zachyłki boczne spłycone , kanały korzeniowe prawidłowej szerokości.Zmiany zwyrodnieniowe w krążku m-k na tym poziomie o typie dehydratacji. Na pozostałych poziomach nie stwierdza się cech przepukliny jądra miażdżystego .Wysokość trzonów oraz struktura kręgów odcinka lędzwiowo - krzyżowego kręgosłupa prawidłowa. Pozostałe krążki m-k prawidłowej wysokości ,o prawidłowej intensywności sygnałów. Końcowy odcinek rdzenia kręgowego oraz nić końcowa o prawidłowej objętości , prawidłowym sygnale , bez zmian w obrazie MR. Innych zmian nie uwidoczniono . Wnioski : dyskopatia L5/S1 . Niestety po tych 2 miesiącach od urazu czuje się fatalnie promieniowanie lewej nogi jest codziennie z róznym nasileniem dyskonfort jak by potężne rwania promieniowanie uczucie nadwyrężenia nogi . Najgorzej jest po dłuższym siedzeniu próbowałem różnych czwiczeń domowych lekkiego rozciągania ale co ciekawe podjołem się 2 prób i odczuwałem jeszcze pogorszenie objawów po tak długim czasie od urazu . Pytałem się lekarza co z tym wynikiem powiedział że nie widzi ucisku i dalej przepisuje mi leki a mnie już żołądek boli od 2 miesięcznej dawkowania Bardzo proszę o poradę boje że to mi nie przejdzie nie wiem co mam robić jestem załamany co mam zrobić by to ustąpiło do kogo się udać jakie badania proszę o poradę pomoc Mężczyzna 27 lat .
Ogólne objawy podawane przez Pana mogą odpowiadać podrażnieniu korzeniowemu. Brak informacji o ucisku korzenia nie jest przesądzający. Jeżeli lekarz neurolog ma wątpliwości co do Pana objawów to i obrazu rezonansu może skierować Pana na konsultację do neurochirurga, ew. może Pan udać się na ocenę neurochirurgiczną we własnym zakresie. Bez badania osobistego nie jestem w stanie ocenić rodzaju dolegliwości i ustosunkować się do sposobu leczenia.

Na to pytanie odpowiedziałem przed chwilą.