Prolaktyna - bromergon nie działa

1 odpowiedzi
Witam,
od ok. 2-óch lat mam problem ze stężeniem prolaktyny.
Na początku 2015 roku zauważyłam mleczny wyciek z piersi i udałam się do lekarza. Po wykonaniu badań okazało się, że prolaktyna jest na poziomie ok. 78 ng/ml przy granicach normy 4,79-23,3, TSH, FT3, FT4 i testosteron w normie. Dostałam bromergon po 1 tabletce i dobrą radę, że wszystko po tych x opakowaniach (nie pamiętam ile ich było )powinno wrócić do normy.
Złożyło się tak, że ginekolog zaszła w ciążę i musiałam poszukać nowego lekarza. W listopadzie trafiłam do ginekologa-endokrynologa.
Zrobiłam badania, tj prolaktyna (test czynnosciowy) i wyszło 99 ng/ml na normę taką jak podałam powyżej. Po MCP wynik wynosił 170 ng/ml. Reszta badań tzn. FSH, LH, estradiol, dhea-s, testosteron, kortyzol, insulina, itp wyszły w normie, może niektóre nie podręcznikowo, ale lekarz do niczego nie miała uwag. Zrobiłam również rezonans magnetyczny, nie znaleziono guza. Robiłam również pole widzenia - wszystko OK.
Dostałam bromergon, 1 tabletkę codziennie jak wcześniej.
W marcu 2016 przyszłam na wizytę kontrolną z badaniami, wynik prolaktyny: 45,5 ng/ml.
Dostałam 1,5 tabletki bromergonu.
W maju po badaniach wynik z prolaktyny był podobny, ok 47 ng/ml.
Dostałam 2 tabletki bromergonu.
Test robiłam w ostatnim tygodniu, prolaktyna prawie 64 ng/ml. Wymyśliłam, że sprawdzę jeszcze THS, FT3 i FT4. Wszystkie w normie, FT3 bez rewelacji, ale mieści się w granicach.

Proszę mi powiedzieć, czy ja mogę podejrzewać, że prawdopodobnie mam źle dobrany lek? Jak na razie widzę zwiększanie dawki i rosnące stężenie prolaktyny, co jest dla mnie już powoli frustrujące... Proszę o radę.
Witam, wyniki wartości Prolaktyny po teście z MCT sugerują hiperprolaktynemie czynnościową. W zależności od objawów Endokrynolog decyduje o właczeniu leków. Proponuję wykonać jeszcze test na makroplrolaktyne. W razie nieskuteczności na Bromergon Endokrynolog decyduje się na inne leki, jednak zawsze w razie potrzeby i stwierdzonej przyczyny. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska