Prolaktyna

1 odpowiedzi
Witam , moim problemem jest zatrzymanie się miesiączki w młodym wieku. Zostałam zbadana w podłożu ginekologicznym i wszystko jest w normie, następnie ginekolog przepisał skierowanie na badania prolaktyny i TSH. Po otrzymaniu wyników okazało się że prolaktyna w moim przypadku wynosi 5261,00 ulU/ml gdzie przedział wynosi między 102,00- 496,00 a TSH 3,510 ulU/ml . Czy są dostępne na rynku leki , które są w stanie zbić poziom prolaktyny ? Czy konieczne są badania przysadki mózgowej w celu wykrycia potencjalnego guza ?
Decyzja odnośnie dalszych badań oraz leczenia może być podjęta po rzetelnej ocenie stanu klinicznego i badań dodatkowych. Przedstawione wyniki mogą uzasadniać wykonanie rezonansu przysadki mózgowej, a sposób leczenia może być uzależniony od jego wyniku.