Profilaktyka zakażeń

6 odpowiedzi
Witam serdecznie,

Chciałbym wybrać się wraz z Rodziną na leczenie, jednak obawiam się nabycia któreś z poważniejszych chorób zakaźnych.

Wiem, że wszędzie stosowana jest sterylizacja i dezynfekcja. Stomatolodzy również posiadają na ten temat wiedzę teoretyczną, ale niekoniecznie zawsze przekłada się ona na praktykę.

Chodzi mi głównie o kontakt z powierzchniami, które wcześniej miały kontakt z poprzednim pacjentem- np. ustawianie lampy w tych samych rękawiczkach, w których wykonywany jest zabieg itd.

Są w Poznaniu stomatolodzy, którzy przestrzegają tych dobrych zasad profilaktyki?
Witam,
Dokładamy wszelkich starań by miejsce pracy było jak najczystsze. Wspomniała Pani o sterylizacji tyle, ze nie wszystko da się wysterylizować. Powierzchnie dotykane przez lekarzy są dezynfekowane preparatami o szybkim działaniu i szerokim spektrum. Ze względu na to ze te powierzchnie są gładkie i nie maja kontaktu z krwią dezynfekcja jest wystarczająca, a ryzyko zakażenia takie samo jak w restauracji.
Standardy dezynfekcji i sterylizacji są opracowane w każdym gabinecie. Ja mogę zapewnić, że w moim miejscu pracy są one przestrzegane, przy okazji wizyty w Łodzi zapraszam do kontaktu.

Nie wiem jak jest w Poznaniu w naszym gabinecie w Olsztynie bardzo jest to przestrzegane
Pozdrawiamy zespół rojekdental.pl i powodzenia w poszukiwaniach
Ja na pewno przestrzegam i ufam że moi koledzy z Poznania także:))
Witam!
Tak. Są.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Dzień dobry,
W Szczecinie Są:-)
pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Z uwagi na to że moja praktyka mieści się w Krakowie, trudno mi powiedzieć coś na temat Poznania. Nie wiem jak u innych, ale u mnie wszystkie powierzchnie i uchwyty są zabezpieczone jednorazową , samoprzylepną folią,która jest wymieniana po każdej wizycie.