problemy ze wzrokiem a choroba psychiczna

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Dostałem 'męty w oku' ,okulista mówił że to przez zaburzenia... Po dwóch latach lekarz psychiatra orzekł u mnie schizofrenia paranoidalna . Czy powstanie męt w oku a choroba- schizofrenia paranoidalna mają cokolwiek wspólnego ?
Witam,

męty nie są groźne, nie powodują uszkodzenia wzroku, natomiast moga byc dosyć uciążliwe.

Jest to sposób w jaki starzeje się nasze oko.
Nie są związane z chorobami psychicznymi wspomianymi wyżej, natomiast faktycznie sam przebieg choroby jak i jej charakter może wyolbrzymiać istniejące męty.

Na spokojnie.
Im lepiej kontrolowana choroba podstawowa tym lepiej bedzie Pan funkcjonował, a męty nie będąc stanowiły problemu.

pozdrawiam
AM

Witam raczej te dwa schorzenia nie mają związku. Pozdrawiam
Dzień dobry
Objawy, o których Pan pisze dotyczą zmian zachodzących w ciele szklistym. Z upływem lat u każdego z nas zmienia się konsystencja ciała szklistego stąd pojawiają się w polu widzenia tzw. męty. Dotychczas nie zetknęłam się w swojej praktyce z sytuacją , w której sama choroba miałaby wpływ na jakość zmian ( przyjmowane leki mogą dawać skutki uboczne) Istotną kwesią są miedzy innymi wiek pacjenta, choroby z powodu których się leczy. Niezależnie od wszystkiego należy zgłosić się na dokładne badanie okulistyczne
Alicja Błaze- Waśkiewicz