Problemy ze stawem kolanowym .

11 odpowiedzi
Witam mam 23 lata. Ostatnio byłam na USG Kolana , proszę o interpretację i poradę gdzie dalej mam się zgłosić . " Ilość płynu w jamie stawu kolanowego- śladowo zwiększona. Patella alta. Czynnościowa lateralizacja rzepki. Chrząstka SRU- morfologicznie prawidłowa, bolesna na ucisk, przy ucisku LFC znaczne krepitacje-chondromalacja 1 stopnia na LFC i MFC- nasilenie L>M .
Proponuje zgłosić się z wynikiem USG do ortopedy. Po zbadaniu i interpretacji zdjęć USG należy ustalić dalszy plan leczenia rehabilitacyjnego/farmakologicznego.

Badanie usg ma niska czułość . Nie da się ocenić sru- stawu rzepkowo udowego . Zalecam badanie ortopedyczne i Ew poszerzenie diagnostyki w przypadku podejrzenia chondromalacji o rezonans magnetyczny .
Nie wiem jakie są objawy, ale usg sugeruje problem stawu rzepkowo udowego. Proszę skonsultować się z ortopedą.
Najlepiej by bylo wybrac sie na badanie fizykalne do ortopedy. Przy niewielkich zmianach jakie sa tu opisane, badanie kliniczne moze bardzo duzo wniesc (wywiad oczywiscie riwniez). Jesli jest Pani na terenie Warszawy - serdecznie zapraszam.
Dzień dobry.
Sam opis USG sugeruje zaburzenie balansu trakcji rzepki i jej wysokie ustawienie. Najważniejsze pytanie to jakie są dolegliwości, wykonanie badania klinicznego i postawienie rozpoznania.
W razie chęci zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam
Dzień dobry,

warto umówić się na wizytę do ortopedy, zbadać kolano, porozmawiać, ustalić dalsze postępowanie, leczenie. Sprawa nie brzmi poważnie, ale warto się nią zająć zanim ulegnie pogorszeniu. Zapraszam.
Brak wiedzy na temat stopnia lateralizacji rzepki i ew. epizodach jej zwichnięcia w przeszłości. Jednak w danej sytuacji należy rozważać zabieg bocznego uwolnienia rzepki celem przywrócenia fizjologicznego toru rzepki.
Szanowna Pani,
Badanie sugeruje chondropatię stawu kolanowego wymagającą leczenia i rehabilitacji. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n. med. Szymon Kujawiak
Proponuje zgłosić się do lekarza ortopedy.
Dzień dobry.
USG jest badaniem dodatkowym. O postępowaniu decyduje badanie kliniczne - proszę umówić się na wizytę do ortopedy, po badaniu albo leki, albo rehabilitacja, operacja raczej mało prawdopodobna, ale nie wykluczona - postępowanie będzie zależało od tego jak 'wygląda' kolano.
Z poważaniem, Radosław Cegiel
wskazane są ćwiczenia i rehabilitacja. Proszę zgłosić się do dobrego fizjoterapeuty