Problemy zdrowotne z więzadłem obłym.

3 odpowiedzi
Od początku roku odczuwam ból w pachwinie promieniujący do kolano,ograniczoną ruchomość kończyny. Nadmienię ,że miał miejsce uraz ponieważ noga niefortunnie zsunęła mi się na nierównej nawierzchni.
Miałam wykonany MR.Opis:podejrzenie uszkodzenie wiązadła obłego głowy prawej kości udowej w postaci jego obrzęku z zatarciem zarysów i struktury oraz towarzyszącym mu obrzękiem szpiku kostnego głowy tej kości w polu przyczepu więzadła.Wzmożona ilość płynu w torebce prawego stawu biodrowego.Obustronny zespół krętarzowy o niewielkim nasileniu.
Szpary stawowe niezwężone,symetryczne.Powierzchnie stawowe równe,gładkie.Obrąbek stawowy bez cech uszkodzenia.Aparat mięśniowo-więzadłowy bez uchwytnych uszkodzeń.Brak cech martwicy jałowej oraz FAI.
Czy ten opis jest bardzo niepokojący?
Uprzejmię proszę o odpowiedź.
Dzień dobry.
Osobiście wolę pacjenta zbadać zanim wydam opinię.
Jeśli chodzi o sam opis...
Pani ból najpewniej wynika z wysięku co po urazie może być normalne. Zaczął bym od leków p. zapalnych doustnie + oszczędzanie kończyny, odciążanie, ew. chodzenie o kulach. Proszę jednak nie zaczynać takiego leczenia na własną rękę i bez konsultacji z lekarzem 'na żywo'.
Z poważaniem.

Nie, najpewniej wystarczy leczenie rehabilitacyjne jednak konieczne jest zbadanie i analiza obrazów a nie samego opisu.
Dobry rehabilitant i będzie powrót do pełnej sprawności.