Problemy zdrowotne po sterydach (doping) - młody chłopak

2 odpowiedzi
Dzień dobry mam dość skomplikowany problem, od 17 roku przez problemy rodzinne, zacząłem stosować doping (sterydy anaboliczno-androgenne). Mam obecnie 21 lat i bardzo odczuwam na swojej skórze błędy młodości. Jestem obecnie po odstawieniu środków oralnych i w trakcie odstawiania sterydów w iniekcji, chcę na zawsze z tym skończyć lecz potrzebuje pilnej pomocy. Jest to dla mnie dość trudne, gdyż ostatnia próba odstawienia skończyła się 3 tygodniowa chorobą - gorączkami powyżej 40,5 stopnia i innymi nieprzyjemnymi objawami (wymioty, brak chęci do czegokolwiek - nie miałem sił by wstać z łóżka) . Obecne wyniki badań są następujące i dość mnie niepokoją Aspat 164 norma do 40, Alat 156 norma do 40 - i nie spadają mimo tego iż od 3 tygodni nie biorę już sterydów, które metabolizuja się w wątrobie. Cholesterol 185.0 mg/dl (120-200 mg/dl), Cholesterol HDL (31,9 mg/dl), LH <0,100 mIU/ml (1,7-8,6),estradiol 95 pg/ml (26-61), Prolaktyna 17.1 ng/ml (4,04-15,2),Testosteron > 15,0 tu może być dużo więcej - trudno stwierdzić ile testosteron zażywam w dawkach 750 mg do 1 g tygodniowo (2,49-8,36), Kortyzol 657,0 norma do 536 - od pewnego czasu problemem jest wstanie z łóżka, wyjście z pokoju, potrafię nie spać 5 nocy pod rząd żadne substancje typu melatonina, gaba i inne zioła nic nie dają i nie zmieniają, często gdy jest zimno poce się, w trakcie dnia jestem ciągle śpiący i zmęczony - często również potrafię spać jak zabity po 16 godzin i to również nic nie zmienia , do tego odczuwam bóle w klatce piersiowej, duszności, często muszę zatrzymywać się by złapać dech, trudno mi się oddycha, zauważyłem również, że bardzo spadła mi wydolność. Jestem totalnie zablokowany i nie czuję popędu (libido). Mam stwierdzona depresję z objawami psychosomatycznymi lecz nie biorę leków - korzystam z pomocy psychologa i psychiatry. Ponadto mam stwierdzona kardiomopatię przerostową lewej komory serca w EKG: RMZ, HR 64, lewogram. Przedłużenie przewodnictwa miedzykomorowego. Obniżenie ST V2-V3-cechy przerostu lewej komory, RV - 27 mm, LV 39 mm, IVS- 18 mm, PW-15, Aoroot- 21 mm, aorta występująca 25 mm, zastawka aortalna - trzyplatowa - śladowa niedomykalnosc - morfologicznie prawidłowa, zastawka mitralna-mala niedomykalnosc E: 0,75 m/s, A: m/s E/A, zastawka trójdzielna- śladowa niedomykalnosc TV max 1.0 m/s, lewa komora bez regularnych zaburzeń kurczliwosci. EF 50%, osierdzie mała ilości płynu - do rozważenia beta bloker, BP:164/49 ostatnio mierząc miałem ciśnienie 189 na 134 przy hr 56,regularnie jest ono wyższe bo zawsze waha się koło 160-170 - lekarz nie dał przeciwwskazań do trenowania sportów walki oraz na siłowni - jednak obecnie nie mogę już trenować przez wymienione wyżej objawy. Często miewam biegunki i zaparcia gastrolog stwierdził iż mam nadwrażliwość jelita grubego - dieta foodmap - mimo iż nie zmieniłem diety objawy te ustają na np. 2 tygodnie i powracają po 2 tygodniach, zawroty głowy, drżenie rąk, mrowienie w palcach u rąk, ostre bóle głowy i zaburzenia wzroku- widok przez mgłę, rozmywanie się napisów np. W telefonie, chwilowe otepienie. Zażywalem hormony tarczy t3 i t4, Testosteron, insulinę (nie mam cukrzycy) 3x 10 iu dziennie, Anapolon, Clenbuterol, Winstrol-Stanazol, Metanabol, Trenbolon, Masteron, Boldenon, Deca-Durabolin - Nandrolon, Stymulanty na Geranium, Johinbinie, AMP i efedryne. Mam też często rozszerzone źrenice choć nie biorę już stymulantow, nie zażywam narkotyków - choć miałem takie epizody, gdy byłem młodym chłopakiem- problem z dopalaczami, mefedronem i amfetamina , nie palę i nie pije alkoholu. Ponadto obecnie występuje totalny brak apetytu potrafię cały dzień nic nie zjeść, gdzie wcześniej jadłem jak lew, nudności, wymioty z krwią , skurcze w okolicach kręgosłupa- odcinek ledzwiowy oraz ostre bóle z prawej strony brzucha (podbrzusza) oraz bóle promieniujące od brzucha poprzez jądra do odbytu - rozrywajacy ból znacznie utrudnia np. chodzenie- muszę przyjmować pozycje obronną i jakby ochraniac jądra nogami by móc się przemieszczac. Mimo brania podczas cykli heparegenu wyniki badań są dość szokujące-obecnie biorę liv52, nie wiem co się ze mną dzieje, będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestie co robić, do kogo się udać, gdyż nie chcę zostać warzywem chcę z tego wyjść bo to niszczy mnie i moje życie - proszę o pomoc z wyrazami szacunku bezradny chłopak. W dniu dzisiejszym doszedł jeszcze obrzęk węzłów chłonnych, ból gardła - moja dziewczyna stwierdziła, że mam jakby guza po prawej stronie szyi do tego mam zapchane zatoki i spływa mi flegma z krwią. Błagam do mojego lekarza rodzinnego mimo wielokrotnych prób nie idzie się dostać ani zarejestrować - telefonów nikt nie odbiera. Proszę o poradę co robić w tej sytuacji będę wdzięczny z całego serca.
Drogi Panie nie jest łatwo panu pomóc przepraszam Internet .Ma Pan wiele chorób prawdopodobnie cześć z nich wynikająca z Pana uzależnień . Powinien być Pan pod opieką psychiatry czy psychologa żeby calokowicie odstawić leki i szkodliwe odżywki oraz kardiologa który będzie regularnie co jakiś czas wykonywał Panu badania echo czy Holter ekg i modyfikował leczenie hypotensyjne. To najważniejsze . Pozdrawiam.

Trudno mailowo rozwiązać Pana problem. Zajmuję się chorobami nowotworowymi i chyba niewiele mogę pomóc. Proponuję jednak kontakt z lekarzem POZ i dalsze postepowanie zgodnie z jego zaleceniami