Problemy z wypróżnianiem po używkach.

2 odpowiedzi
Mam 16 lat. 2 lata temu zapaliłem marihuanę. Po którymś razie zacząłem odczuwać dziwne objawy. Mianowicie zaczęły mnie dręczyć sporadyczne bóle głowy, lekkie otumanienie oraz nie mogłem podnieść dużego palca u lewej stopy. Po wizycie w szpitalu bóle głowy samoistnie zniknęły, a palec po jakimś czasie wrócił do normy, zostało tylko otumanienie, do którego po jakimś czasie się przyzwyczaiłem. Dodam, że zapaliłem około 10 razy. Otumanienie mi nie przeszkadzało nawet skończyłem szkołę z wyróżnieniem, lecz w ostatnim czasie postanowiłem uczcić koniec pierwszego semestru ze znajomymi i piłem wódkę przez 2 dni z rzędu. Była to ilość 1l na trzy osoby co daje 0,5 na dzień. Wypiłem prawdopodobnie 12 kieliszków po 50ml pierwszego dnia 5 (czułem efekty działania alkoholu)a na drugi 7, przy czym bardzo się zdziwiłem gdy nie czułem napojenia alkoholowego, gdyż jestem osobą, która nie posiada mocnej głowy do picia. Robię to sporadycznie, bardziej do towarzystwa. Po drugim dniu, po przebudzeniu się zrozumiałem, że coś jest nie tak. Ewidentnie otumanienie się pogłębiło, pojawił się także problemy z wypróżnianiem. Mimo iż czułem, że masa kałowa się zbierała. Nie czułem na nią parcia, choć piłem duże ilości wody by zwiększyć masę kału i doprowadzić do wypróżnienia. Także, mimo iż napinałem mięśnie brzucha nie odczuwałem normalnego napięcia mięśni odbytu. Było raczej osłabione. Po tygodniu postanowiłem zrobić sobie lewatywę, która pomogła, lecz i tak musiałem się nieźle namęczyć by opróżnić jelita. Podobnie było z moczem chociaż w tym przypadku nie czułem parcia na pęcherz, lecz wydalanie było możliwe. Teraz po miesiącu czuję, że otumanienie się pogłębia, a z wydalaniem jest tochę lepiej. Nie jestem pewien do, kiedy taki stan się utrzyma. Co mi jest?
Proszę udać się do lekarza POZ

Proponuję, zanim zupełnie Pan odejdzie od zmysłów, udać się do lekarza, który zbada Pana zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej - najlepiej internisty gastroenterologa. Andrzej Żytkowski