problemy z sercem

1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Od dłuższego czasu niepokoją mnie bóle w klatce piersiowej. Są różnie umiejscowione-raz są bardziej w górnej części klatki piersiowej z lewej strony, innym razem bardziej za mostkiem, jeszcze innym w okolicy lewej pachy. Miałam już 2 EKG w przychodni, które nie wykazały żadnych anomalii i nie wymagały dalszej diagnostyki. Leczyłam w między czasie zapalenie górnych dróg oddechowych, brałam antybiotyk, inhalacje. Niestety dolegliwości nie są tak intensywne jak przy chorobie ale wciąż są. Lekarka w przychodni patrzy na mnie jak na wariatkę, robiłam badania krwi i elektrolity, tu też wszystko w porządku. A serce wciąż "boli". Bardzo mnie to niepokoi. Czasem budzę się w nocy zlana potem, mam wrażenie, że umieram, ciężko mi oddychać... długo muszę się uspokajać. W ciągu dnia też mam czasem wrażenie, jakbym miała zemdleć. Bóle też są różne-raz to ból typowo klujący, innym razem taki ścisk czuję, teraz np jest bo bardziej tępy i krótki ból. Ciśnienie moje jest w miarę ok, czasem rozkurczowe jest powyżej 90. Zazwyczaj to ok 123/82, 134/86, 116/81, 141/91. to pomiary sprzed kilku dni. Proszę o poradę.
Witam serdecznie.Nie wiem w jakim jest Pani wieku i czy chorowała Pani wcześniej na jakieś choroby przewlekłe lub czy leczy się Pani na coś aktualnie. Dolegliwości które Pani podaje mogą mieć wiele przyczyn. rzeczywiście mogą mieć związek z przebytą infekcją górnych dróg oddechowych, ale niekoniecznie. Jeśli zapis ekg spoczynkowy jest prawidłowy to proponuję wykonać podstawowe badania biochemiczne z krwi tj. morfologią, kreatyninę, jonogram oraz TSH, Zalecałabym także oznaczenie parametrów zapalnych tj OB i CRP a także markerów sercowych mimo wszystko ( TnT, także D-dimery) Z wynikami i dolegliwościami które Pani podaje proszę zgłosić się do kardiologa ponieważ diagnostyka bólu w klatce piersiowej nie jest rzeczą łatwą i sama sobie Pani nie poradzi z postawieniem diagnozy. Proszę zostawić to specjaliście. Ja tylko sugeruję jakie badania mogłaby Pani ewentualnie mieć wykonane w trakcie diagnostyki. Z pewnością lekarz specjalista, który będzie Panią diagnozował dalej pokusi się o bardziej wyrafinowane badania, chociażby badanie echokardiograficzne gdy zajdzie taka potrzeba. Zalecam więc wizytę u specjalisty. Pozdrawiam. Życzę dużo zdrowia.