Problemy z orgazmem

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam pewien problem, gdyż podczas interakcji z partnerką mam problemy z orgazmem. Dotyczy to zarówno seksu oralnego jak i tzw. robótki ręcznej, dodam, że gdy ma dojść do stosunku, to moja erekcja jest jakby mniejsza, (zbyt mała) lub ustępuje całkowicie. Jednakże podczas masturbacji (przy oglądaniu filmów pornograficznych) nie doświadczyłem takich problemów. Chciałbym zaznaczyć, że moja partnerka jest dla mnie atrakcyjna i pociągająca.
Proszę o pomoc w tym temacie
Jeśli problem dotyczy tylko interakcji z partnerką, a nie występuje podczas masturbacji, to należy założyć, że ma podłoże psychologiczne. Inaczej mówiąc; stresuje się Pan. Podobny problem często występuję wśród mężczyzn. Warto porozmawiać o tym z partnerką i przez najbliższy czas nie oczekiwać od seksu zbyt wiele (starać się cieszyć tym, co jest). Jeśli sytuacja nie ustąpi, proszę skorzystać z konsultacji u seksuologa. Tutaj nie ma miejsca na pełne omówienie tematu.

Sposób podejścia do tego problemu zależy tak naprawdę od Pana oczekiwań. Jeśli chodzi tylko o pewne wskazówki jak radzić sobie z problemem zaburzeń erekcji to polecam pomoc seksuologa. Jeśli jednak ma Pan podejrzenia, że to głębszy problem, emocjonalny proszę zastanowić się nad ewentualna konsultacja u psychoterapeuty. Zaburzenia erekcji są zwykle jedynie objawem pewnych trudności, konfliktów wewnętrznych, problemów natury psychologicznej i zwykle nie jedynym objawem. Lidia Tkaczyk
Dzień dobry Panu,
proszę na początek odstawić całkowicie oglądanie pornografii i jeśli to możliwe masturbacji/ na okres około tygodnia lub dwóch, żeby wykluczyć Pana uzależnienie od pornografii. Skutki uzależnienia są podobne jak te, które Pan opisuje, czyli pomimo tego, że partnerka jest atrakcyjna, niemożliwe jest osiągnięcie orgazmu podczas jej obecności. Jeśli pomimo odstawienia nie będzie poprawy proszę, aby zrobił Pan badania na ustalenie poziomu następujących hormonów: testosteronu, prolaktyny i TSH.
Gdyby się okazało, że poziomy hormonów są w normie, odstawienie pornografii i masturbacji nie odnosi pożądanego skutku, wtedy konieczna będzie indywidualna lub wspólna konsultacja u seksuologa (najlepiej psychologa lub psychiatry).