Problemy z oczami

4 odpowiedzi
Mam duże męty w oczach, poza tym okulista stwierdził zwyrodnienie nerwu wzrokowego w obydwóch oczach, z tego co powiedział mi lekarz to ani z mętami w oczach ani z zwyrodnieniem nerwu nic się nie da zrobić. Nie mam przepisanych żadnych leków. Czy faktycznie te schorzenia nie podlegają leczeniu?
Niestety za malo danych, szczegolnie dot. zwyrodnienia nerwu wzrokowego, zeby mozna bylo sie ustosunkować.

Jesli chodzi o męty - wypowiadalam sie na ten temat kilku krotnie na tym portalu.
Są niegroźne aczkolwiek mogą byc uciążliwe.
pozdrawiam

AM

Witam domyślam sie ze chodzi o zanik nerwu wzrokowego ale za mało danych dlaczego powstały te schorzenia proszę o kontakt pozdrawiam
Faktycznie, tzw. męty w ciele szklistym bardzo często są związane z tylnym odłączeniem (obkurczeniem) ciała szklistego, które pojawia się u wielu osób wraz z wiekiem. Niekiedy przyczyną tzw. mętów jest krwotok do szklistki. Na ogół męty stają się z czasem mniej widoczne dla pacjenta, w związku z tym nie podejmuje się żadnego leczenia. W niektórych przypadkach stosuje się witreolizę laserową czyli "rozbijanie" zagęszczeń szklistki przy użyciu wiązki lasera.
Jeśli chodzi o nieprawidłowości nerwu wzrokowego mogą być one wrodzone (anomalie nerwu wzrokowego) lub nabyte. Postępowanie zależy od rozpoznania i lekarz stawia je po wnikliwym badaniu i ewentualnie wykonaniu badań dodatkowych.
Dzień dobry
Prawdopodobnie myśli Pan /Pani o zwyrodnieniu plamki żółtej. Zarówno męty w ciele szklistym oraz zwyrodnienie plamki są naturalnymi procesami zachodzącymi w oczach z biegiem lat. Postępowanie uzależnione jest od stanu pacjenta. Można stosować krople poprawiające metabolizm ciała szklistego, odpowiednią dietę wspomagającą funkcjonowanie plamki żółtej. Bardzo istotny jest stan zaawansowania zmian , dlatego bez dokładnego badania oczu nie jestem w stanie więcej powiedzieć.
Alicja Błażej-Waśkiewicz