Problemy z nadwaga

5 odpowiedzi
Witam , mój 16 letni syn od jakiegoś czasu bardzo tyje , wcześniej był bardzo chudy , lecz od jakiś 2 lat idzie w szerz a nie w górę diagnozujemy go w kierunku nie doboru hormonu wzrostu , syn jest bardzo chorowity , jest w podejrzeniu zespołu goldenhara , z tego powodu jest zwolniony z w-f , jeździ na rowerze oraz na rolkach .

Wzrost 159 , waga 59,5 kg
Syn , je 3 razy dziennie o to przykładowe posiłki .
8maja.
1. bułka do szkoły z szynka,serem, pomidorem,ogórkiem,sałata. ok . 10
2. obiad ok godz. 12/14 ( podaje przykładowe z kilku dni )
- 2 kulki ziemniaków z kotletem i do tego surówka w dużej ilości ponieważ bardzo lubi surówki każdego rodzaju , brokuł , rzepa , kalafior , rukola i wiele innych.
3. kolacja są to często platki na mleku , lub 2 kromki chleba , lub naleśniki , czasami resztki z obiadu
i oczywiście rosół .
( Syn jest uczulony na laktozę) .

10. maj
kotlet z piersi z kurczaka , z pieczarkami i serem
2 kulki ziemniaków
do tego surówka z buraczków , rzodkiewki , i selera .

na kolację
1x mięso z grila , oraz 1 kaszankę
i dodatki (chleb , ketchup )

słodycze jada rzadko , lecz pije gazowane napoje .
Zapraszam na konsultacje dietetyczną, gdzie zrobimy analizę składu ciała, sprawdzę zapotrzebowanie na kcal, białko, węglowodany.. Przeanalizujemy nawyki żywieniowe i na pewno znajdziemy przyczynę dobierania zbędnych kg. Konsultacja wraz z jadłospisem na 14 dni kosztuje 200zł
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
bardzo dobrze, że syn jada dużo warzyw. Włączyłabym do jadłospisu na przekąskę owoce i orzechy. Natomiast syn zbyt późno jada śniadania. Wnioskując po opisie mięso jest smażone. Należałoby zmienić sposób jego przygotowywania: na gotowane, pieczone w rękawie lub grillowane na grillu elektrycznym. Proszę włączyć do jadłospisu syna pieczywo i inne zboża pełnoziarniste oraz czystą wodę niegazowaną.
Pozdrawiam
Natalia Makowska
Witam,
Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
A jak brzmi Pani pytanie? Jedyne, co mogę zrobić, to zaprosić Państwa na wizytę. Postaram się pomóc.

Pozdrawiam,
MBellwon
Szanowna Pani,
żeby móc powiedzieć coś więcej musiałbym zobaczyć się na wizycie z Panią i Pani synem, na którą oczywiście zapraszam. Być może problemem jest, paradoksalnie, zbyt mała ilość kalorii w diecie Pani syna, co połączone z mniejszą ilością dużych posiłków i napojami gazowanymi, może dawać taki obraz. W grę mogą wchodzić również inne błędy dietetyczne, dlatego zachęcam do wizyty u dietetyka. Warto także sprawdzić tarczycę, czy wszystko z nią w porządku.

Z poważaniem,
Sławomir Kula