Problemy z nadwaga

5 odpowiedzi
Witam. Mam 165 cm wzrostu i ważę 90 kg.(23 lata) Do listopada 2016 moja waga utrzymywała się na poziomie 65. Chodzę na basen dwa razy w tygodniu, wycieczki w góry. Jem raczej lekkostrawne posiłki (gotuję w parowarze), unikam słodyczy a waga utknęła na 90 kg :( Co jeszcze mogę zrobić,żeby usunąć zbędne kilogramy ? Choruje od kilku lat na niedoczynność tarczycy. TSH 0,040 FT3 4,55 FT4 1,35
Ostatnie badania:
Morfologia ogólna w normie
Profil lipidowy w normie oprócz Trójglicerydów - 320
Próby wątrobowe: AST- 43, ALAT- 40, Fosfataza - ALP - 136, GGTP- 140, Kreatynina w normie
Witam, wynik TSH jest mocno niepokojący i raczej świadczy o nadczynności tarczycy, bardzo brzydkie trójglicerydy i parametry wątrobowe. Czy są stosowane jakieś leki? Proponuję sprawdzić glukozę i insuliną na czczo i sprawdzić wskaźnik Homa. Jednak musiałaby się spotkać , żeby coś więcej powiedzieć.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk

Witam
Proponuję dodatkowo przebadać się w kierunku insulinooporności. Wysokie trójglicerydy mogą wskazywać na podwyższone poziomy insuliny. Proszę zrobić krzywą glukozową i insulinową z obciążeniem 75g glukozy. Dodatkowo badanie poziomu witamin D. Pozdrawiam serdecznie.
Zalecałabym konsultację szczególnie ze względu na wyniki biochemiczne. Pozdrawiam Marzena Grząbkowiak
Dzień dobry,
Trudno tak wirtualnie pomóc. Właściwa pomoc jest możliwa tylko po wizycie u specjalisty. Zapraszam do skorzystania z usług dietetyka.
Z pozdrowieniami
Witam, żeby ustalić przyczynę zatrzymania wagi potrzeba przeprowadzić szczegółowy wywiad zdrowotny - często niedoczynności tarczycy towarzyszą inne problemy zdrowotne (np. niedobory żelaza, insulinooporność), a także wywiad żywieniowy - może tu są popełniane drobne błędy (np. ilości, rozłożenia posiłków w ciągu dnia).. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam serdecznie