Problemy z estrogenami w młodym wieku

1 odpowiedzi
Mam 26 lat, 178 cm wzrostu, 60 kg wagi. Od sierpnia 2015 r nie biore tabletek antykoncepcyjnych, nie miałam naturalnego okresu,wiec 11-12.2015 brałam cyclo progynova na powrot miesiaczki, naturalna miesiaczka pojawiła się w kwietniu, potem była w maju, trwała ok 10-12 dni, a do tej pory jej nie ma. Od lat borykam się z trądzikiem, ktory znacznie sie pogorszyl od stycznia. To moje wyniki badan: TSH 3,76, FSH 1,59, LH 3,77, Estradiol 101,90. Prolaktyna, androstendion, testosteron wnormie. Stwierdzono podwyzszony poziom estradiolu z następowym hipogonadyzmem FSH oraz subkliniczną nieodczynnosc tarczycy.
Powtorzono po miesiacu estradiol 16,89, a FSH 6,2.

Czy mam się zacząc martwic swoim zdrowiem czy czekać aż może coś się ustabilizuje? Nie ukrywam, że za 2-3 lata chce starać się o dziecko. Prosze o rady.
Pozdrawiam
Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem - zwłaszcza jeżeli stara się Pani o ciążę. Pozdrawiam