Problemy z erekcją u 19 latka

7 odpowiedzi
Od kilku miesięcy nie mogę odbyć stosunku z moja partnerka z powodu niewystarczającej erekcji lub jej braku. Jest to moja pierwsza partnerka i nie udało nam się nam tego zrobić jeszcze ani razu zawsze z mojej winy. Erekcja jest poprawna rano i nawet podczas gry wstępnej lecz później znika i nie da się jej przywrócić. Nie wydaje mi się żebym był jakoś specjalnie zestresowany przed zbliżeniem.
Czy Pani zdaniem ten problem da się pokonać?
Dzień dobry, z tego co Pan piszę wydaje się że problem z erekcją jest natury psychologicznej. Problemy z erekcją, które wynikają z przyczyn psychologicznych mogę wiązać się m.in. z lękiem (np. tuż przed penetracją może pojawiać się myśl „znowu mi się nie uda”), czynnikami związanymi z relacją partnerską, barkiem edukacji seksualnej, zadaniowym nastawieniem na seks, brakiem odpowiedniej antykoncepcji. Problem można pokonać, potrzebuje jednak więcej informacji na temat sytuacji, relacji i Pana seksualności. Z problemem można poradzić sobie, identyfikując jego przyczynę, czasem wystarczy edukacja lub odpowiednio dobrana terapia i trening seksualny. Zapraszam i pozdrawiam serdecznie.

Opisane przez Pana zaburzenia erekcji prawdopodobnie mają podłoże psychogenne (a nie organiczne), o czym świadczy młody wiek i obecność porannych, spontanicznych wzwodów. Przyczyna problemu będzie możliwa do zidentyfikowania w toku zbieranego wywiadu dotyczącego rozwoju psycho-seksualnego, aktualnych i wcześniejszych związków, osobowości itd. Wymaga to trochę zaangażowania i odsłonięcia się, ale na pewno warto podjąć taki wysiłek.
Takie sytuacje się zdarzają. Może się tak dziać z różnych powodów. Aby pokonać problem należy znaleźć jego źródło. Proponuję wizytę u psychologa lub seksuologa.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, z tym pytaniem odsylam Pana do seksuologa i dopiero po takiej konsultacji zapraszam na konsultacje z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie
Wprawdzie nie można bez konsultacji lekarskiej jednoznacznie wykluczyć jakiejś przyczyny organicznej, jednakże fakt występowania erekcji, a następnie jej ustąpienia w sytuacji zbliżenia, sugeruje jednak podłoże psychosomatyczne. Pana uwaga, że nie czuje się Pan spięty, świadczy iż podobny czynnik był brany pod uwagę. Reakcja psychogenne jednakże nie musi się wyrażać doświadczanym i uświadamianym napięciem i lękiem , może mieć swoje źródła w doświadczeniach z przeszłości, zazwyczaj nieuświadamianych, bądź w pewnych istotnych dla Pana normach moralnych lub wyuczonej, na bazie skojarzeń, reakcji której źródła nie jest Pan świadomy. Trzeba to sprawdzić a wówczas istnieje możliwość odblokowania zahamowań. Warto się tym zająć jak najszybciej ponieważ kolejne niepowodzenia utrwalają ten rodzaj reakcji. Zapraszam na wizytę. Lucyna Golińska
Dzień dobry,
oczywiście jest możliwe wyleczenie zaburzeń erekcji. Możliwym jest że erekcja jest poprawna rano i podczas gry wstępnej, a przy samym stosunku ustaje. Taką sytuację opisuje się jako zaburzenia w utrzymaniu erekcji. Podstawą do wdrożenie właściwej dla Pana terapii jest rozpoznanie przyczyn opisywanych przez Pana trudności. Szacuje się, że 80% przypadków impotencji to kłopoty fizjologiczne. Dlatego wskazana jest pełna diagnostyka. Zasadą jest, że w tego typu trudnościach zaczyna się od diagnozy medycznej i po wykluczeniu przyczyn zdrowotnych, fizycznych i hormonalnych przeprowadza się diagnostykę psychologiczną. Bardzo duża część zaburzeń erekcji ma podłoże biologiczne, dlatego należy zacząć od diagnozy w tym kierunku. Przyczyną zaburzeń erekcji bywają najczęściej zaburzenia naczyniowe, hormonalne, cukrzyca, miażdżyca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby i inne choroby. Często zaburzenia w sferze seksualnej pojawiają się długo prze ujawnieniem choroby somatycznej i są jej zwiastunem.
Dlatego zachęcam, by zgłosił się Pan do lekarza seksuologa, a gdy lekarz uzna, że Pana trudności nie mają podłoża somatycznego, skieruje on Pana do odpowiedniego terapeuty, psychologa lub psychoseksuologa. W przypadku zaburzeń erekcji o podłożu psychogennym bardzo skuteczna jest psychoterapia.
Pozdrawiam i życzę wiele satysfakcji.
Witam,
myślę, że skoro poza kontaktem z partnerką wszystko jest ok, jest to problem do pokonania. Właściwa wydaje mi się konsultacja z seksuologiem.
Pozdrawiam.