Problemy z dziećmi

2 odpowiedzi
Dzień dobry , mam 25 lat mam męża i synka 3 letniego . A od stycznia zostałam opiekunem mojego rodzeństwa po śmierci mamy . Siostra lat 16 i bracia 13 lat i 11 . Bardzo chciałabym stworzyć im dom taki jakiego nie mieli . Mój 11 letni brat zachowuje się jakby wszystko miał robić za kare . W nowej szkole zaczął rozrabiać , dokucza koledze który jest innym chłopcem w porównaniu do rówieśników . Na wszystkie polecenia zadaje pytanie : a dlaczego ? a czemu ? nawet nauczycieli . Jak mogę mu pomóc ? 13 latek na moje polecenia reaguje olewająco , udaje że mnie nie słyszy , czasami po prostu mnie ignoruje . Chłopcy czasami są bardzo grzeczni i nie ma z nimi problemów . Myślę nad zapisaniem naszej rodziny na terapię u psychologa . Nie wiem jak mam z nimi o tym porozmawiać . dla nich psychiatra jest czymś złym i wstydliwym . Dzieci mają spore braki w nauce ale staram się im pomóc wszystko nadrobić . Nieba bym im przychyliła , chciałabym , żeby skończyli dobrą szkołę i mieli fajną pracę w przyszłości .Mama nie żyje już 8lat . Tato jest alkoholikiem dlatego też dzieci są zemną . Bardzo proszę o odp
Całej Waszej Rodzinie potrzebne jest wsparcie,niezbedne byłoby skorzystanie z terapii rodzin-tak na początek .Myślę że to pomogłoby to wszystkim oswoić z terapeutami i przekonać że kontakt ze światem terapii,psychologów i psychiatrów nie jest czym strasznym :)wiem że nie bedzie to łatwe ale gorąco zachecam do przekonania wszytkich do 1 spotkania-by mogli rozeznać czego po takich spotkaniach mozna oczekiwać

Szanowna Pani, to co mogę w danej sytuacji zalecić to terapia rodzinna. Jeśli żadne z dzieci nie przejawia poważniejszych objawów związanych z nastrojem czy zachowaniem nie ma potrzeby wizyty u psychiatry. Proponuję zacząć od wizyt rodzinnych u psychologa Ew. Terapii indywidualnej gdyby zaistniała taka potrzeba.