Problemy z calym kregoslupem

1 odpowiedzi
Prosze o pomoc. Mam wynik reoznansu calego kregoslupa. W czesci szyjnej: zniesienie fizjologicznej lorody szyjnej z kyfotycznym ustawieniem na poziomie C3-C4. Wielopoziomowe zmiany znieksztalcajace krawedzi trzonow kregowych z wydatna przednia osteofitoza na poziomie C6-C7. Zaostrzone, tylne krawedzie troznow kregowych i wypukliny krazkow miedzykregowych w odcinku C3-C6, modeluja worek oponowy, nie powodujac ucisku struktur nerwowych.
W czesci piersiowej: Znieskztalcenie blaszki granicznej z niewielkim sklinowaceniem trzonu kregowego Th9. U podstawy tronu kregowego Th8 widoczna policykliczna, okraglawa, 2 cm strefa niejednorodnego, glownie niskiego sygnalu, z ogniskami wysokosygnalowymi w obrazach STIR. Podobna 1cm zmiana widoczna przy blaszce granicznej trzonu kregowego Th7. Obraz MR przemawia w kierunku naczyniakow.
W czesci ledzwiowej: centralna przepuklina krazka miedzykregowego L4/L5 uciskajaca worek oponowy, bez kompresji korzeniowej.
Wczesniej badanie rezonasem (jakies 3m-ce) Centralna protruzja krazka L4-L5 na ok 4-5 mm z modelowaniem worka oponowego i lewego korzenia L5 w zachylku bocznym kanalu. Lewoboczna protruzja krazka L5-S1 z modelowaniem lewego korzenia L5 w otworze miedzykregowym.

Mam bole w kregoslupie od ledzwiow do szyji, najgorsze sa w okolicach lopatki (klocia) i ledzwi, problemy z chodzeniem, "mrowienie" w prawej stopie i kloca w okolicach poslada prawego i prawej lydki, az do palcow stopy. Szyja czasami sie usztywnia i mam problem z odwroceniem glowy. Rzadko wystepuja podobne objawy po lewej stronie. Ponadto mam regularne biegunki, czasami problemy z glosem, bardzo slaby.
Czy kregoslup moze sie "naprawic" w stopniu wynikajacym z badan, czy jest to niezbyt dokladny opis badania?
Lekarz rodzinny zadal mi pytanie czy chce wrocic w obecnym stanie do pracy.
Obecny stan raczej wyklucza prace fizyczne i kierowanie samochodem, a bez tego nie mam mozliwosci pracy. Czasami dzwigam ciezary do kilkunastu kilogramow i praca siedzaca przy komputerze.
Prosze o Pana pomoc i opinie na temat mozliwosci poprawienia mojego stanu zdrowia.
Witam. Napisze Panu tak. Muszę Pana zbadać i zobaczyć jaki jest stan funkcjonalny i jakie są objawy kliniczne oraz jak Pan zareaguje na terapie. Jest sporo do robienia. W gabinecie wytłumaczę wszystko co i jak i ile będzie trwało. Przez internet nie ma sensu diagnozować. Mogę obiecać ze napewno poczuje Pan poprawę.