Problemy z brzuchem

6 odpowiedzi
Witam, od 4 miesięcy borykam się z problem bolacego brzucha po prawej i lewej stronie na wysokości pepka, ból najsilniejszy zaraz po obudzeniu się. Do tego dochodzi częste wyproznianie się z rana ( nieraz nawet do 4 razy w ciągu 1h ) oraz wzdecia i zaparcia. Mam także parcie na częste oddawanie moczu ( leczenie farmakologiczne, zastosowane przez urologa nie przynosi efektów ) . Morfologia, badanie moczu i kału oraz usg jamy brzusznej wychodzą ok. Czy jest możliwe aby były to problemy gastryczne? Co mam robić????
Witam. Takie objawy ( zależnie od wieku, badań dodatkowych, ewentualnych innych chorób i przyjmowanych leków) moga mieć wiele przyczyn. Z dużym prawdopodobieństwem jedna mogą mieć tło czynnościowe. Proponuje udać się do specjalisty z dotychczas wykonanymi badaniami i przyjmowanymi lekami. Pozdrawiam .

Tak. Dość prawdopodobne jest że ma Pan/Pani zespół jelita drażliwego, ale przed postawieniem tego rozpoznania należy jeszcze zebrać dokładny wywiad, zbadać pacjenta i przeanalizować badania dodatkowe.
Witam, wygląda to na zaburzenia czynnościowe jelit o typie zespołu nadwrażliwego jelita. Proponuję skontaktować się z gastrologiem. Pozdr
Może to być zespół jelita drażliwego, ale zapalenia jelit nie można wykluczyć.
Zbyt mało danych ( spadek masy ciała, kolor stolca, czy dolegliwości występują w nocy.
Pozdrawiam.
Możliwe są zaburzenia gastryczne. Można skonsultować się z gastroenterologiem, jeśli wykluczy poważne patologie to podobne objawy mogą dawać np. napięcia w obrębie trzewi które będą zaburzały FUNKCJE narządu, w takim przypadku należy poddać się terapii wisceralnej u wykwalifikowanego terapeuty/osteopaty. Innym możliwym powodem może być zła dieta. Należałoby w tym przypadku zebrać bardzo obszerny wywiad co powinno pomoc w znalezieniu źródła problemu.