Problemy z biodrem, zatokami

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 16 lat i niepokojące problemy ze zdrowiem. Pierwszym z moich problemów jest problem z biodrem a konkretnie z prawym. Kiedyś jak biegłam na wf'ie biodro tak mnie zabolało że nie mogłam chodzić i kiedy udałam sie do lekarza ortopedy on powiedział tylko że mam leżeć przez 3 dni i że mam źle zrośnięte biodra co w przyszłości może sie przerodzić w powazniejsze choroby . Po tym cała historia sie rozmyła i było w miare okey. Ale ostatnio gdy zaczęłam biegać na wf problem sie powtórzył. Dostałam sie do innego ortopedy po dwóch miesiącach i powiedział mi tyle że "rosne" (mam 172 cm )przepisał mi tabletki jeżeli mnie zaboli na tyle mocno że nie bede mogła funkcjonować i kazał przyjść za miesiąc. Problem w tym że ja odczowam go za kazdym razem jak chodze i do tego doszedł ból pleców. Oczywiście nie ćwiczę na wf bo nie wytrzymałabym i wuefiatka troche suszy mi głowę ale rozumie. Co powinnam z tym zrobić bo nawet w tym momencie utykam a jak źle stane to już wogóle masakra.
Następnym moim problemem jest liszaj stwardnieniowo zanikowy ktory znajduje sie na moim karku dekoldzie z przezutami na szyje w lato. Lekarz nakazał udać sie do specjalisty w wiekszym mieście ale nie dał skierowania. Czy musze znowu nawiedzać lekarza?
Trzecim moim problemem są problemy z miesiączkami... przez nie też nie umiem funkcjonować. 1 dzień a ja nie jestem w stanie sie ruszać a jeżeli jestem w szkole to mdleje, wymiotuje itd a nauczyciele nie wiedzą co robić. Mam nie regularne i trwające około 4 dni menstruacje.Byłam u ginekologa ale ta przepisała tabletki i uznała że sprawa załatwiona. Oczywiście tabletki nie pomagają.
Ostatnim problemem są zatoki i okolice. Nieznośne bóle głowy odczuwalny w okolicach zatok czasem z przeżutami na ból oka i twarzy. W tej kwesti zrobilam już tk(z czego lekarz wyczytał tylko zapalenie zatok), byłam u otolaryngologa i neurologa(wszystko w porządku), okulisty(świetny wzrok), mam umówioną wizyte u alergologa. Neurolog zlitowala sie nademną i zaproponowała pobyt w szpitalu aby zweryfikować bóle. Dała skierowanie z dopiskiem pilne ale oczywiście terminy są dopiero na kwiecień przyszłego roku. Nie dam rady wytrzymywać z tym . Ból nasila sie po południu i w szkole siedze tylko z przymusu i frekwencji. Do tego dochodzi słaba odporność i ciągle zapalenie zatok, gorączki, grypy, omdlenia. Wyjścia na dłużej z domu nie wchodzą w gre bo "sie przeziębie i nie pojde do szkoły i nie zdam" Nie wiem co robić bo przez to nie jestem w stanie sie uczyć ani nawet normalnie funkcjonować ???? Cała ta presja wywiera na mnie stres i nie umiem już nawet zasnąć bez myślenia czy zdałam tamto czy mam coś na jutro bo przez wizyty i nieobecności mam dużo do nadrabiania. Prosze o jak najszybszą pomoc.
W kwestii dolegliwości biodra należy na pewno wykonać co najmniej diagnostykę rtg biodra.

Dzień dobry
Wypowiadam się tylko na temat biodra - zapraszam na konsultację - na pewno będą potrzebne badania obrazowe. Jakie - odpowiem dopiero po badaniu.