Problemy wychowawcze

2 odpowiedzi
Witam mam 38 lat sama wychowuję dwoje dzieci jestem po rozwodzie . Córka ma 10 lat a syn 13 lat . Mam problem z synem nie wiem co mam robić . Ma bardzo złe oceny nie chce się uczyć i chociaż bardzo się staram od małego chciałam zainteresować go dobrą pasją chodził na pływanie od 3 roku potem przez kilka lat grał w piłkę chodził na aikido , wspinał się na ściankach dziś nie ma pasji i nic go nie interesuje oprócz grania na komputerze i tablecie . Tablet ma zabrany na komputer wchodzi na godzinę jak nie ma uwag i się uczy odrobi lekcje . Do wszystkiego muszę go gonić jeśli chodzi o naukę arogancko się odzywa rozbija nauczycielom lekcje nie szanuje ich i nie potrafią sobie z nim poradzić . W domu oprócz kłopotów w szkole jest wrażliwy dużo pomaga jest ciepłym i kochanym chłopcem ale cały czas robi wszystko by grać . Tłumaczę rozmawiam z nim często wszystkiego sie wypiera i uważa że nie robi nic złego . Nie wiem jak mam sobie z nim poradzić by nie był taki ignorancki ma w tym roku oblać 6 klasę i wogóle się tym nie przejmuje . Prosiła bym o pokierowanie mnie jak powinnam postąpić by mu mądrze pomóc .
Witam. Proponuję zgłosić się po pomoc do specjalisty (psychologa, psychoterapeuty) osobiście lub wspólnie z synem. Podczas konsultacji psycholog lub psychoterapeuta przeprowadzi szczegółowy wywiad, rozpozna i zdefiniuje główne obszary problemów w Pani życiu, po to, aby zaproponować najodpowiedniejszą formę pomocy, dostosowanej do Pani potrzeb i oczekiwań. Pozdrawiam. Milena Wasiak

Polecam uczestnictwo w Szkole dla Rodziców.