Problemy skórne 6 miesięcznego niemowlaka

4 odpowiedzi
Witam, mam problem z moim 6 miesięcznym synkiem. Pediatra stwierdził AZS , od 3 miesiąca był na Bebilon Pepti, zero efektów, podczas stosowania pojawiła się wysypka na policzkach wraz z ropnymi zmianami. Zmienilismy na Nutramigen, niestety nie ma poprawy, zmiany są na policzkach, czole czasem na nosku się pojawiają, dodatkowo jest kilka zmian na nóżkach i dwie duże plamy na ramionach. Synek bardzo się drapie w nocy i nie może spać. Zmieniłam płyn do prania z Bobini na Jelp, kąpiele w emolientach z Ziaji, Mediderm do smarowania, Fenistil w kroplach. Do stosowania w nagłych przypadkach mamy Protopic 0,03%, Mupirox i Afloderm. Na 3.02.2017 mamy u Pani wizytę, do tego czasu co mogłaby Pani polecić do stosowania. I kiedy możemy odstawić te leki, które mamy przepisane przed wizytą. Czy któreś z tych maśći nie powinnniśmy stosować lub prosze doradzić w jaki sposób, bo nie chciałabym dziecka narażać na skutki uboczne,które mogą się pojawić.
10 dni przed wizytą prosze nie stosować Fenistilu lub innych doustnych leków p/w alergicznych . Afloderm nie dłużej niż 5 dni ,potem 2x w tygodniu np poniedziałki i czwartki . Jeżeli dieta ,którą Pani wprowadziła, nie skutkuje zupełnie,to nie ma sensu jej stosowanie.

Przepraszam że odpowiadam po terminie ale myśl że przyczyną obserwowanych zmian nie musi być AZS i stosowane mleko,warto sprawdzić czynność narządów wewnętrznych
Proszę umieścić to pytanie na forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre na portalu abc zdrowie u mnie - ze zdjęciami skóry odpowiem szerzej jutro
Proszę napisać do odpowiedniego lekarza.
Leczenie powinno być przyczynowe a nie skutkowe.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski