Problemy skórne

3 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam problem ze skórą szyi, na której są czerwone suche plamy. Robiłam badanie wymazu ze skóry ale wynik wyszedł ujemy z uwagą: "wyhodowane drobnoustroje. Z pobranego materiału po 48 godzinach: Flora fizjologiczna skóry [pojedyncze kolonie]". Czy powinnam celem dalszej diagnostyki jeszcze dodatkowe badania wykonać? Dodam że dermatolog zapisuje kolejne tabletki, które tylko chwilowo zwalczają problem.
Może jakaś odzież lub biżuteria podrażnia skórę?Może Pani spróbować maść Clotrimazol 2x dzienmnie

Szanowna Pani,

Jeżeli zastosowane leczenie miejscowe nie przynosi rezultatów, trzeba poszerzyć diagnostykę. Bardzo możliwe, że konieczne będzie pobranie wycinka ze zmian skórnych do badania histopatologicznego. Zalecam konsultację dermatologiczną.

Pozdrawiam,
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez obejrzenia pacjenta.
W diagnostyce warto wziąć pod uwagę tło alergiczne.