Problemy po plastyce ACL, usuwaniu zrostów, długotrwały problem z zakresem ruchu

1 odpowiedzi
W styczniu tego roku przeszłam zabieg plastyki ACL, po 3 msc miałam problemy z pełnym wyprostem oraz zakres zgięcia kończył sie na 90st. W wynikach rezonansu wyszły tzw zrosty, lekarz zakwalifikował mnie jako przerost tkanki fibroblastycznej. W między czasie miałam podany steryd i lidocaine oraz próby zgięcia tej nogi na siłę, bezskutecznie. W czerwcu przeszłam artoskopowe usuwanie zrostów. Jestem 4 msc po ostatniej artroskopii, nadal nie mam pełnego zgięcia oraz mam problem z czynnym wyprostem, dodam ze dużo czynności sprawia mi po prostu ból, zaniepokojona całym stanem udałam się do innego lekarza gdyż mój lekarz prowadzący mówił ze wszystko jest dobrze i na każdy problem podawał mi sterydy (kolano cały czas było opuchnięte oraz gorące). Lekarz po obejrzeniu rezonansu oraz po wykonaniu testu lachmana i pivota stwierdził ze więzadło nie jest wydolne oraz zalecił że w przypadku braku poprawy rozwiązaniem na brak zgięcia oraz by poprawić całokształt funkcjonowania tej nogi powinno się zrobić pełną rekonstrukcje acl. Przed pierwszą plastyką acl lekarz zdiagnozował u mnie jeszcze złamanie zmiażdżeniowe tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Dodam także że od pierwszego zabiegu (styczeń) jestem codziennie u fizjoterapeuty i korzystam z rehabilitacji. Jako że jestem dość młoda osobą nie chciałabym narażać się na kolejne zabiegi i związane z nimi komplikacje, dlatego mam następujące pytania: Czy to możliwe że to więzadło znowu jest niewydolne? czy ograniczony zakres ruchu może być spowodowany problemami z więzadłem? Czy mogą być to problemy innej natury? Ogólnie co państwo myślą o całej tej sytuacji? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)
Trudno Pani pomóc na odległość. Nas pewno nie należy obecnie wykonywać kolejnego zabiegu operacyjnego. Zbyt intensywna rehabilitacja powoduje natomiast znaczne przekrwienie tkanek, co może być przyczyną ograniczenia ruchomości stawu. Proponuję zmniejszyć intensywność rehabilitacji do 2x w tygodniu i poczekać na postępy. Wzmocnić m. czworogłowy uda. Na temat stanu zrekonstruowanego więzadła nie potrafię się wypowiedzieć. Potrzebne jest badanie.