Problemy po plastyce ACL, usuwaniu zrostów, długotrwały problem z zakresem ruchu

1 odpowiedzi
W styczniu tego roku przeszłam zabieg plastyki ACL, po 3 msc miałam problemy z pełnym wyprostem oraz zakres zgięcia kończył sie na 90st. W wynikach rezonansu wyszły tzw zrosty, lekarz zakwalifikował mnie jako przerost tkanki fibroblastycznej. W między czasie miałam podany steryd i lidocaine oraz próby zgięcia tej nogi na siłę, bezskutecznie. W czerwcu przeszłam artoskopowe usuwanie zrostów. Jestem 4 msc po ostatniej artroskopii, nadal nie mam pełnego zgięcia oraz mam problem z czynnym wyprostem, dodam ze dużo czynności sprawia mi po prostu ból, zaniepokojona całym stanem udałam się do innego lekarza gdyż mój lekarz prowadzący mówił ze wszystko jest dobrze i na każdy problem podawał mi sterydy (kolano cały czas było opuchnięte oraz gorące). Lekarz po obejrzeniu rezonansu oraz po wykonaniu testu lachmana i pivota stwierdził ze więzadło nie jest wydolne oraz zalecił że w przypadku braku poprawy rozwiązaniem na brak zgięcia oraz by poprawić całokształt funkcjonowania tej nogi powinno się zrobić pełną rekonstrukcje acl. Przed pierwszą plastyką acl lekarz zdiagnozował u mnie jeszcze złamanie zmiażdżeniowe tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Dodam także że od pierwszego zabiegu (styczeń) jestem codziennie u fizjoterapeuty i korzystam z rehabilitacji. Jako że jestem dość młoda osobą nie chciałabym narażać się na kolejne zabiegi i związane z nimi komplikacje, dlatego mam następujące pytania: Czy to możliwe że to więzadło znowu jest niewydolne? czy ograniczony zakres ruchu może być spowodowany problemami z więzadłem? Czy mogą być to problemy innej natury? Ogólnie co państwo myślą o całej tej sytuacji? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)
Trudno Pani pomóc na odległość. Nas pewno nie należy obecnie wykonywać kolejnego zabiegu operacyjnego. Zbyt intensywna rehabilitacja powoduje natomiast znaczne przekrwienie tkanek, co może być przyczyną ograniczenia ruchomości stawu. Proponuję zmniejszyć intensywność rehabilitacji do 2x w tygodniu i poczekać na postępy. Wzmocnić m. czworogłowy uda. Na temat stanu zrekonstruowanego więzadła nie potrafię się wypowiedzieć. Potrzebne jest badanie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Jakub Sęk

Jakub Sęk

Fizjoterapeuta

Cieszyn

Krystian Berkowicz

Krystian Berkowicz

Fizjoterapeuta

Dębica

Tomasz Sawicki

Tomasz Sawicki

Fizjoterapeuta

Kraśnik

Bartosz Pater

Bartosz Pater

Fizjoterapeuta

Warszawa

Bartosz Wierzbowski

Bartosz Wierzbowski

Fizjoterapeuta

Kraków

Adam Krzemiński

Adam Krzemiński

Ortopeda

Częstochowa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: ograniczenie zakresu ruchów
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.