Problemowa cera

10 odpowiedzi
Dzień dobry,
od zawsze mam problem z cerą. Jest przede wszystkim bardzo tłusta w strefie T,a pod warstwą sebum jest tak jakby sucha. Mam pełno przebarwień, zaskórników, zdarzają się pryszcze. Pomimo moich 25 lat moja skóra na twarzy wygląda na 60,jest tak jakby wiotka i zniszczona jakbym paliła przez 40. Czyli tak naprawdę wszystko co najgorsze w jednym. Poszukuję od dłuższego czasu czegoś do pielęgnacji mojej cery, jednak nic jej nie pomaga. Dodam, że priorytetem dla mnie jest zmatowienie jest choć o drobinę.
Pozdrawiam
W takim przypadku polecam peelingi z kwasami w gabinecie lekarskim (powinno się wykonać serię zabiegów). Zastosowanie odpowiednio dobranych kwasów rozwiąże wiele problemów skórnych ze względu na działanie: przeciwzapalne (redukcja wyprysków), oczyszczające (złuszczenie naskórka), odmładzające (nawilżenie skóry i zmniejszenie zmarszczek), pobudzające odnowę komórkową (ujędrnienie skóry) i redukujące przebarwienia. Po serii zabiegów obserwuje się znacznie mniejsze przetłuszczania się skóry. Kwasy są w stanie dotrzeć głębiej niż kosmetyki stosowane w domu, które w takich przypadkach nie dadzą trwałej poprawy. Warunkiem jest jednak odpowiedni dobór rodzaju kwasów.

U Pani wskazane było by wykonanie zabiegu laserowego - frakcjionowanie skóry . Zapraszam do Intima Clinic od marca.
Witam. Często problemy z cerą to tylko objaw zaburzeń wewnętrznych związanych z przewodem pokarmowym. Leczeniem takich zaburzeń zajmuje się w moim gabinecie . Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Dzień dobry, w okresie zimowym warto byłoby wykonać medyczny peeling ( np.z kwasem glikolowym lub połączenie kwasu trójchlorooctowego z kwasem migdałowym ) zabiegi te powodują nasilone łuszczenie dzięki czemu niwelują większość problemów o których Pani pisze. Na codzień do pielęgnacji polecam produkty apteczne (np. pharmaceris , la roche posay)
Pozdrawiam .
Podejrzewam, że problem jaki Pani ma jest szerszy niż tylko sama skóra. Być może trzeba zrobić parę badań laboratoryjnych, sprawdzić poziomy hormonów, np. tarczycy. Trzeba określić czy jest to trądzik czy np. trądzik różowaty i dopiero wtedy wdrożyć postępowanie. Za mało podaje Pani danych aby coś można pomóc za pomocą internetu. Pani skóra wymaga diagnozy. Aby ją postawić musi Pani pojawić się u lekarza, który Panią zbada, zbierze wywiad i poda rozwiązanie.
Jest Pani przykładem paradoksu, o którym niewiele się pisze i mówi a mianowicie skóra tłusta może być również sucha. W ogólnej nomenklaturze przyjęło sie podział na trzy podstawowe typy skóry: tłusta, sucha, normalna i czwarty typ mieszany . Mieszana skóra to taka, która w środkowej cześć twarzy jest np. tłusta a boczna sucha lub normalna. Z tego co Pani pisze wnioskuje, że Pani skóra potrzebuje w pierwszej kolejności silnego nawilżenia ponieważ wysuszona produkuje jeszcze więcej sebum aby zabezpieczyć sucha skórę. W drugiej kolejności należy obkurczyć gruczoły łojowe aby zmniejszyć produkcje sebum. Można zastosować pielęgnacje domową np. 2 x w tygodniu wieczorem krem firmy Bandi z kwasem pirogronowym. Do nawilżenia skóry można zastosować krem z kwasem hialuronowym stosowany codziennie rano oraz krem z witaminami A+E stosowany wieczorem Jeżeli ta pielęgnacja okaże się niewystarczająca można wykonać medyczny peeling oczyszczający na bazie kwasu pirogronowego i salicylowego a w dalszej kolejności mezoterapie igłową silnie nawilżającą skórę. Nalezy przede wszystkim przerwać błędne koło ponieważ sucha skóra stymuluje produkcje sebum, które to staramy się zazwyczaj usuwać i co w konsekwencji powoduje dalsze nadmierne przesuszanie. W naszym Centrum wykonujemy zarówno peelingi jak i mezoterapie ale przede wszystkim zapraszam na konsultacje ponieważ takie zaoczne stawianie diagnozy jest dość pobieżne i może konieczne będą jeszcze inne zalecenia, o których nie wspomniałam.
Witam serdecznie, zapraszam na darmową konsultacje w czasie której można będzie zapoznać się z indywidualnie dobranymi planami terapii. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Poproszę wybrać dogodną lokalizację - Al. 29 Listopada 41/1 lub ul. Księcia Józefa 81
Bardzo proszę o doprecyzowanie pytania - czy chodzi Pani o pielęgnację (kosmetyki, zabiegi kosmetyczne), czy też o zabiegi medycyny estetycznej?
Witam. Pani skóra wymaga dobrania odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Z opisu wynika ze jest to cera tlusta ale odwodniona. W celu ustalenia takiego planu polecam wizytę u dermatologa lub zapraszam do siebie na konsultacje. Pozdrawiam MP
proponuję wizytę i rozmowę w klinice. Pozdrawiam