Problem ze zmianą na paznokciu i wypadaniem włosów.

8 odpowiedzi
Witam! Mam zmianę na paznokciu u stopy, która bardzo mnie martwi, naczytałam się w internecie i nie wiem czy to grzybica czy czerniak. Zmiana jest zaciemniona i są w niej czarne kreseczki jakby zadziorki, paznokieć odstaje od miazgi, a kiedy dłubałam pod paznokciem (myślałam, że to po prostu brud i efekt uderzenia) Nie uderzylam się, jednak byłam w stanie te zadziorki powyjmować trochę i wydzielina spod paznokcia ma słodkawy zapach. Co to może być ? Jak z tym walczyć? Nie mam możliwości pójść do lekarza w najblizszym czasie.
W dodatku włosy lecą jak szalone od 2-3 miesięcy, dosłownie całe pasma, codziennie niemal 100-200. Jem dobrze, stres niezbyt wielki. Po wcierkach (jantar) wyrastają baby hair, ale wypadanie nie ustało, co robic? Błagam o pomoc!
Witam! Konieczna będzie konsultacja dermatologiczna. Pozdrawiam

Zmiana na paznokciu wymaga konsultacji lekarskiej, może Pani wykonać badanie mikologiczne w kierunku grzybicy w Pracowni mykologii. Jeśli chodzi o wypadanie włosów dobrze jest wykonać podstawowe badania krwi : morfologię , poziom żelaza, TSH.
Może Pani stosować preparaty zawierające cynk i , żelatynę i witaminy.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska
Szanowna Pacjentko, po pierwsze - proszę nie leczyć się samemu w internecie wyszukując choroby po symptomach. To prawda, że w sieci można natrafić na wiele ciekawych informacji (zwłaszcza medycznych), ale częściej są to kompletne brednie. Zdarza się, że na - zwłaszcza na forach medycznych - wypowiadają się ludzie, którzy z medycyną mają niewiele wspólnego, a dodatkowo - co nie jest wcale rzadkim zjawiskiem - podają się za lekarzy stawiając diagnozy (sic!). Zamiast się denerwować i, brzydko mówiąc, "nakręcać" informacjami znalezionymi w internecie, proszę skonsultować swoje obawy z dermatologiem z krwi i kości. Zapewniam, że wyjdzie to Pani na zdrowie. Głowa do góry, będzie dobrze!
Szanowna Pani, Jednak radzę udać się do dermatologa. Żeby ocenić zmianę na paznokciu potrzeba więcej informacji i badania: dermatoskopem, jeśli istnieje podejrzenie czerniaka, lub badanie mykologiczne jeśli podejrzewa się grzybicę. Jeśli chodzi o włosy również wymagany jest dokładny wywiad i często dodatkowe badania. Pozdrawiam, Beata Kociemba
troche fotek paznokcia poproszę, bo do końca nie wiem jak to wygląda
co sie tyczy wypadania wlosów to bez badań lab i bez konsultacji niewiele moge pomóc
Paznokieć trzeba koniecznie obejrzeć w dermatoskopie- przy takim opisie. Włosy-można włączyć suplementy np Gelacet plus, kerabione lub priorin extra na 3 miesiące -przy braku poprawy konieczna jest konsultacja dermatologiczna
Zmianę na paznokciu powinien pilnie obejrzeć chirurg onkolog!
Szanowna Pani
Opisywana zmiana pod paznokciem jest niepokojąca. W trybie pilnym proszę zgłosić się do dermatologa lub do chirurga onkologa. Koniecznie jest przeprowadzenie badania lekarskiego z oceną stanu miejscowego. Już w czasie pierwszej wizyty lekarz w badaniu dermatoskopowym może z dużym prawdopodobieństwem ocenić czy zmiana ma charakter łagodny czy złośliwy. Dalsza diagnostyka zależy od wstępnej oceny.
Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza i należy ją potraktować priorytetowo.