Problem ze złamaniem kości głowy promieniowej i wyrostka dziobiastego kości łokciowej prawej.

3 odpowiedzi
Witam

Piszę w imieniu chłopaka, ponieważ dnia 30 kwietnia doznał złamania głowy kości promieniowej i wyrostka dziobiastego kości łociowej prawej. Był on w szpitalu i tam powiedzieli mu, że w ciągu 7 do 10 dni ze skierowaniem ma udać się do ortopedy, a do tego czasu ma zakupić sobie ortezę i trzymać rękę pod kątem 90 stopni. Na NFZ nikt nie chce go przyjąć, ponieważ wizytę miałby dopiero w czerwcu lub nawet później, a to w rezultacie za późno ze względu na to, że nie dostał żadnych instrukcji co ma uczynić z tą ręką... Czy ruszać czy też nie, czy czymś smarować, czy cały czas trzymać rękę w tej ortezie... Nikt mu nic nie powiedział... Dlatego piszę z zapytaniem co on ma począć z tą ręką...
Złamanie głowy kości promieniowej i wyrostka dziobiastego może dawać bardzo poważne reperkusje co do sprawności łokcia
Na tą chwilę ma utrzymywać łokieć w unieruchomieniu w zgięciu 90 stopni - i jak najszybciej udać się na wizytę ortopedyczną.
Być może będzie potrzeba poszerzenia diagnostyki o tomografię komputerową - celem oceny morfologi złamania.
W zależności od rodzaju złamania - leczy się takowe złamanie albo zachowawczo albo operacyjnie - brak możliwości udzielenia bardziej wiążącej informacji drogą internetową.

Nie da sie ocenic ani leczyc przez internet > mimo wszystko nalezy udac sie do Ortopedy !!! Jesli nie na NFZ to niestety prywatnie
Bez obrazów rtg trudno o jednoznaczna opinie.