problem ze zdobyciem pracy i zdobyciem dziewczyny na portalach randkowych moje zycie opiera sie pomocna dlonia rodzicow

10 odpowiedzi
Poszedlem do szkoly policealnej,zeby zdobyc zawod.
Dostac prace.Bo narazie na rencie z zasilkiem ,800 zl razem 749zl i zusu i 153 zl z zasilku.Zbieram z renyy i zasilku zalozylem lokate.Bo wczesniej kupilem konto premium na edarling pozniej na sympatia.
Sympatia w roku 2015 ,a edarling 2016 jesli chodzi o konto premium teraz nie kupuje konto premium bo zbieram na zycie i czekam,
Az po ukonczeniu zawodu zdam mature by miec prace dorabiac ,bo narazie rodzice wspomagaja a jesli moja mama
Slyszy i patrzy ze oplacam konta premium randkowych portalach to pyta sie po co ,co da ci to .Nieoplaca sie oplacac za konta premium.Ze za drogie sa konta premium ze mnie nie stac,nie maja za nic i do tego ze chce byc szczesliwy.
Pisze jedna wiadomosc na drugi dzien albo za tydzien .Narazie czekam az zus uzna ze moge pracowac do renty by nie stracic.
Wiem ze nie strace ale rodzina boi sie ze strace rente bo w moprze mam ze moge pracowac.Zbytnio nie umiem pisac wiadomosci do dziewczyn.
Chociarz nie zawsze odpisuja i nie ustawiamy na randke
Dzień dobry. Zachęcam Pana do umówienia spotkania z psychologiem. Myślę, w że w wielu ośrodkach pomocy rodzinie, na przykład we wspomnianym przez Pana MOPRze będzie możliwe uzyskanie informacji, gdzie i do kogo może się Pan zgłosić. Zachęcam również do udziału w zajęciach rozwijających kompetencje społeczne. Informacje na ten temat również powinny być dostępne w ośrodkach pomocy. Warto z takich zajęć skorzystać. Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Agnieszka Walczak - Maciocha.

Dobry wieczór. Z Pana opisu wyraźnie dostrzegam poczucie samotności. Opłacanie kont premium na portalach randkowych pomimo braku funduszy na to wygląda jak próba znalezienia partnerki za wszelką cenę. Mam na mało informacji,zeby odpowiedzieć na pytanie,czemu jest Pan samotny. Sugeruję wizutę u psychologa- w ramach nfz w Lublinie może Pan próbować w wielu miejscach (m.in. sanitas, modus, centrum interwencji kryzysowej). Pozdrawiam, Agnieszka Brzozowska
Dziękuję za wstępny opis sytuacji, ale proszę o zrobienie kolejnego kroku i zadanie pytania. Pozdrawiam i miłego dnia życzę. Joanna Nowakowska
Witam,
Jestem w stanie wyobrazic sobie trud sytuacji, ktora Pan opisuje oraz emocje, ktore moga wtedy towarzyszyc czlowiekowi. Z tego, co Pan pisze, domyslam sie, ze sa dla Pana wazne takie wartosci jak niezaleznosc finansowa, troska takze o rodzicow, mozliwosc dzielenia swojego zycia z ukochana, wartosciowa kobieta. Poruszyl Pan kilka kwestii, zastanawiam, ktora z nich w pierwszym rzedzie jest dla Pana najwazniejsza. Warto zadawac sobie pytanie, czego potrzebuje, by moc to osiagnac, a co juz udalo mi sie w tej kwestii zdobyc; jakie kroki po kolei, stopniowo wykonywac, by moc dotrzec do wyznaczonego celu. Wazne mysle, by zadbac o wsparcie dla siebie w takiej sytuacji..moze u osoby bliskiej, a moze u osoby zajmujacej sie tym zawodowo - psycholog czy terapeuta. Zycze pomyslnych rozwiazan :-)
Szanowny Panie,
Proponuję dowiedzieć się w ZUSie do jakiej kwoty może Pan mieć zarobki w miejscu pracy, żeby nie stracić renty i czy w ogóle jej utrata Panu zagraża z jakiegokolwiek powodu. Warto również w Urzędzie Pracy zapytać o płatne starze lub kursy doszkalające, które rozwiną Pańskie doświadczenie i kompetencje zawodowe, a tym samym zwiększą szansę znalezienia pracy.
W celu poznania dziewczyny, zachęcam do próby poznawania kobiet nie tylko poprzez portale randkowe. Może warto zapisać się na zajęcia dla dorosłych, rozwijające Pańskie pasje, zainteresowania itp. co umożliwi spotkanie osób podobnych do Pana, a tym samym zwiększy szanse ich bliższego poznania.
Pozdrawiam serdecznie.
Szanowny Panie, jeśli chodzi o szukanie pracy i formalności z rentą to pomoże Panu Urząd Pracy. Nie do końca rozmiem czego Pan oczekuje od psychologa. Przy pisaniu wiadomości na portalach pomoże Panu tworzenie ich najpierw w programie do edycji tekstu a następnie przeklejanie do wiadomości. Pana wiadomość, którą teraz czytam jest trudna do zrozumienia, ze względu na brak polskich znaków oraz błędy językowe i interpunkcyjne. Częśc tych błędów zaznaczy Panu program do edycji tekstu. Co do treści wiadomości mogę Panu poradzić, by była ona zawsze uczciwa. Powodzenia!
Po przeczytaniu Pana pytania nie bardzo rozumiem, o co chciał Pan zapytać, za to myślę, że jest Pan w trudnym, ale przejściowym momencie życia, w którym z jednej strony chciałby Pan się usamodzielnić, a z drugiej ma Pan ograniczone możliwości, jeśli o to chodzi. Zachęcałabym Pana do podejmowania wszelkich możliwych aktywności, które pozwolą Panu zbliżyć się do zdobycia zawodu i pracy (może na początek niekoniecznie w zawodzie?). Myślę, że warto ustalić, co jest dla Pana na ten moment ważniejsze, a co mniej ważne (zawód, praca, partnerka, samodzielność itp. itd.) i skupić się na kolejnych mniejszych celach, podejmując nawet najdrobniejsze kroki ku ich realizacji. Życzę wiele cierpliwości w tej niełatwej drodze.
Witam. Opisywane przez Pana problemy dotyczą ważnych spraw i wyobrażam sobie, że musi to być przygnębiające, kiedy nie układają się one tak, jak Pan by tego chciał. Dlatego myślę, że warto na ich temat porozmawiać z psychologiem i spróbować określić przyczyny tych trudności i możliwe sposoby ich rozwiązania. Zachęcam także do konsultacji z psychologiem zajmującym się doradztwem zawodowym, który pomoże Panu określić swoje mocne i słabe strony odnośnie kompetencji zawodowych. Dzięki temu być może szybciej znajdzie Pan odpowiednią ofertę pracy.

Pozdrawiam Pana
Propozycja pracy psychologicznej nad poprawą samoakceptacji i pewności siebie.
Odwagi ...
Witam,
Portale randkowe mogą pomóc poznać interesującą kobietę. Może również Pan spróbować nawiązać relację z kobietą z Pana otoczenia. Może, któraś z nich wydaje się Panu szczególnie atrakcyjna pod jakimś względem. Może Pan jej to powiedzieć lub spróbować zaprosić ją na kawę...
Co do pracy to faktycznie dobrym pomysłem jest nie stracić renty. Jeśli ZUS pozytywnie rozpatrzy Pana prośbę na pewno warto będzie rozejrzeć się za jakąś pracą. Pewność i osadzenie wynikającej z aktywności zawodowej mogą podnieść pana samoocenę co na pewno ułatwi Panu poszukiwania partnerki.
Trzymam kciuki!