Problem ze światłem LED oraz monitorami, stan rozbicia, nudności, zawroty głowy

3 odpowiedzi
Mam problem ze sztucznym światłem, głównie LEDowym (większość) i niektórymi świetlówkami (głownie w marketach). Kontakt ze sztucznym światłem sprawia, że jest mi niedobrze, nie potrafię się skupić jestem rozbity, nawet do tego stopnia, że ciężko mi zebrać myśli. Problem potrafi wystąpić nawet po 15 minutach spędzonych przy np LEDowej żarówce. Podobne objawy występują również przy korzystaniu z większości monitorów komputerowych. Natomiast nie wszystkich i nie robi tu różnicy rodzaj matrycy czy miganie ekranu. Jeszcze dziwniejsza sprawa jest z oglądaniem patrzeniem na telewizor, gdy oglądam filmy, jakiekolwiek, nawet z napisami wszystko jest ok, gdy do tego samego telewizora podłączę playstation, nawet w statycznie wyświetlanym menu odczuwam dyskomfort i powyższe objawy. Problem zaczął się od kupna nowego monitora do komputera i trwa już ponad pół roku.

Byłem już u różnych okulistów, którzy badali moje oczy na różne sposoby i zawsze stwierdzali, że nie widzą totalnie żadnych problemów, nigdy nie nosiłem okularów, nie mam też wady wzroku. Zastanawiam się czy to nie problem neurologiczny, ale nie wiem, nie znam się.

Nie wiem totalnie co może być przyczyną, mam problem bo sztuczne światło LEDowe jest wszędzie, tak samo jak złej jakości świetlówki, tak samo jak monitory towarzyszą nam wszędzie i w każdej pracy.

Nie mam też pojęcia do jakiego lekarza iść, bo albo nie chcą słuchać, albo wychodzi na to, że problem nie wystepuje, albo badają tylko pobieżnie stwierdzając, że jestem zdrowy.

Nie mam już pomysłów, więc zwracam się o pomoc. Może ktoś wie do jakiego lekarza się zwrócić, może ktoś miał podobny przypadek, cokolwiek, bardzo proszę o pomoc,
Wskazana konsultacja neurologiczna w celu uzupełnienia wywiadu dotyczącego dolegliwości i objawów. Dobrze byłoby gdyby w takiej konsultacji uczestniczył ktoś, kto widział Pana w trakcie tych dolegliwości należy bowiem wykluczyć padaczkę z płata potylicznego. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Szanowny Panie,
sprawa jest rzeczywiście dość tajemnicza. Nie podejrzewałbym, podobnie jak konsultujący Pana okuliści jakiejś prawdziwej patologii. Ale jeżeli jest to powodem dyskomfortu, to proponuję konsultację u neurologa zajmującego się leczeniem padaczki - może wskazane byłoby badanie eeg.
dr Andrzej Żytkowski
Nie znam Pani historii ani wyników, ani ogólnego stanu zdrowia ...
Warto omówić z Okulistą Może okulary antyrefleksowe będą pomocne?...
Pozdrawiam i zapraszam