Problem ze snem. Mężczyzna lat 31. Od mniej wiecej czerwca tego roku mam problemy ze snem. Wieks

1 odpowiedzi
Problem ze snem.

Mężczyzna lat 31.
Od mniej wiecej czerwca tego roku mam problemy ze snem. Wiekszość nocy mój sen jest przerywany i krótki ( wybudzam się od najmieszych szelestów), po kilku dniach takiego wymęczenia organizmu zaczynam spać po kilkanaście godzin i jestem tak samo zmęczony. Następnie wracam do schematu nocy z krótkim przerywanym snem. Od ponad miesiąca biorę regularnie Melatonine 3mg. Pomaga mi w szybszym zaśnięciu, ale często zdarza się, że wybudzam się o 1 lub 2 w nocy i nie mogę zasnąć - dość często towarzyszy temu niepokój i chęć na kompulsywne objadanie się. Dodatkowo, myślę że wynikiem akurat problemów ze snem dochodzą problemy z pamięcia zwłaszcz krótkotrwałą - nie jestem w stanie zapamiętać tego co ktoś do mnie mówi na dłuzej niż kilka czy kilkanaście minut, o nauce już nie wspominając. Gubię się, momentami mam wrażenie, że odpowiadam na pytania jak w transie, jakbym bełkotał bez ładu i składu. Staram się dbać o higienę snu, nie używać telefonu etc. Często o godzinie 17-18 mam mega mocne uczucie, że teraz powinien się położyc ale wtedy wybudzę się wyspany w srodku nocy, natomiast gdy poczekam do pory snu, czyli między 21-22 jestem maksymalnie pobudzony. Czy mój problem kwalifikuję się pod lekoterapię czy powinienem czekać aż organizm wyreguluje się sam ( choc trwa to juz 4 msc) ?
Dziękuje za pomoc
Proponowałbym konsultację z psychiatrą (bezsenność leczą psychiatrzy, dodatkowo z powodu epizodów objadania się i niepokoju).