problem ze skora w lecie

3 odpowiedzi
Mam problem ze skórą i pojawia się on tylko w lecie. Zaczęło się to rok temu. Zaczęłam dostawiać swędzące kropki na skórze, które wysuszaly skórę i które swędziały. Po wyjezdzie na wakacje rozszeszylo sie to do tego stopnia ze puchly mi oczy i moja twarz wygladala strasznie. te zmiany wygladaly jakby byly gordkami pod skora i poczatkowo byly widziane tylko po swiatlo. W tym samym czasie mialam oczywiscie alergie na pylki i kichalam. Poszlam po przyjezdzie do dermatologa, ktory zdiagnozowal to jako atopowe zapalenie skory i wtedy uwierzylam. Ale teraz podtrzymuje te diagnoze a ja w to nie wierze poniewaz nie mam zadnych objawow tego w zimie a w lecie mi sie to zaczyna pojawiac. W internecie typowe objawy pojawiaja sie w zimie a w lecie ustepuja. Jak leczyc to co mam? To jest zapewne alergia? mam teraz leki na alergie i kichanie w miare ustapilo ale chodze z wiecznie zatkanym nosem. No i problemy sa nadal, a ja nie chce smarowac sie silnymi sterydami. Masc protopic mi nie pomaga. Masc advantan sprawia ze po 3 dniach te kropki po skora znikaja, ale wiem ze to silny steryd. Skad mi sie to pojawilo, skoro nie mam tego od zawsze? jakie moga byc przyczyny? wiem ze nie da sie postawic diagnozy przez internet, ale jak lekarze mowia ze nie wiadomo skad to sie bierze to dziwne, bo kazda choroba ma jakies podloze.
Jak sama Pani pisze nie ma mozliwosci diagnozowania przez internet konieczne jest zbadanie pacjenta dokladny wywiad czasem dodatkowe badania duagnostycze. szereg chorob ma podloze zlozone wieloczynnikowe .

Rzeczywiście zdarza sie występowanie różnych zmian na skórze latem .Może to wynikać z złej tolerancji na słońce. Najczęściej okresowo zaleca się antybiotyki z grupy tetracyklin .
Przed okresem letnim zaleca się betakaroten.
Pozdrawiam Iwona Stajkowska
Bardzo wyraźnie wygląda to na problemy alergiczne. Warto zaobserwować okoliczności, w których zmiany się nasilają, w czasie występowania zmian stosować antyhistaminik doustnie (leki miejscowe niewiele dadzą)-być może konieczna jest większa dawka i/lib inny preparat. I oczywiście wskazana byłaby wizyta u alergologa, raczej po okresie letnim +testy. Być moze rolę odgrywa tez słońce.