Problem ze schudnięciem

1 odpowiedzi
Witam, ma 26 lat wzrost 168 cm ważę ok. 73 kg. Jak uda mi się schudnąć 2 kg to po miesiącu wraca ok. 2,5 kg. jem 4-5 posiłków dziennie. Staram się ograniczać słodycze(uwielbiam słodycze), piję dużo wody niegazowanej, zieloną herbatę, nie słodzę. Ruchu może mam zbyt mało w pracy spędzam 8 godzin głównie siedząc. Bardzo chciałabym schudnąć, ponieważ źle się czuję z tym jak wyglądam. Gdzie może leżeć problem? Czy powinnam zrobić jakieś badania?
Witam,

Po pierwsze należało by sobie zadać pytanie jak długo wytrzymuje Pani w przy ustalonych przez siebie założeniach diety, a po drugie, czy jest ona odpowiednio dobrana pod Panią. Nie napisała Pani jaka jest kaloryczność diety, jaki rozkład makroskładników, oraz z jakich produktów się składa. W tym aspekcie może być największy problem. Picie zielonej herbaty jak i spożywanie innych suplementów (które mają udowodnione naukowo działanie) może w NIEWIELKIM stopniu wspomóc proces odchudzania, ale NIGDY nie zastąpi racjonalnej diety i późniejszej zmiany nawyków żywieniowych. Bez dokładniejszego wywiadu oraz wglądu w badania ciężko określić inne przyczyny takiego stanu.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na wizytę.