Problem z zazdrością

1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mam 21 lat i mam problem prawdopodobnie z chorobliwą zazdrością, jestem w dwu letnim związku z dziewczyną starszą od siebie, która ma 24 lata. Problem polega na tym, iż przebywam za granicą i nie mogę pozbyć się myśli, które przychodzą mi do głowy, że ona może z kimś flirtować, patrzeć na kogoś z pożądaniem, umawiać się lub co gorsza zdradzać mnie... podobnie miałem gdy byłem w Polsce. Wielokrotnie zdarzały się kłótnie o to, że moim zdaniem patrzyła się na kogoś, co jest tylko moim odczuciem. Zdarza mi się ją często kontrolować. Zazdrość mnie zżera gdy ona sama gdzieś wychodzi, ponieważ napływają myśli, że ktoś może ją chcieć poderwać...i to że pracuje w miejscu, gdzie są mężczyźni i ciągła obawa o stratę lub, że zainteresuję ją ktoś inny. Co prawda rozmawiamy o wspólnej przyszłości i są plany i ona chcę abyśmy się zaręczyli itp. proszę o pomoc bo już sam nie daje rady. Pozdrawiam
Witam. Patologiczna zazdrość jest dużym problemem w związku partnerskim. Należy się zastanowić skąd bierze się zazdrość o takim natężeniu... niestety zdarza się ze wynika z niskiej samooceny jednego z partnerów. Proszę spróbować zacząć od psychoterapii. Leki mogą złagodzić napięcie, nerwowość i nasilenie problemu. Pozdrawiam