Problem z zatokami

2 odpowiedzi
Witam,
od około miesiąca borykam się z silnymi bólami głowy, domyslam się ze to ból zatok, czuje ból przechodzacy jakby od oka do czoła. Czasami bóle te zamieniają się w potężne migreny. Nos mam przytkany, nie mam kataru, ale czuje, że jest dosłownie zawalony. Bóle głowy są naprawdę uciążliwe. Dodam, że wcześniej borykałam się niejednokrotnie z zapaleniem zatok jednak zawsze była wydzielina z nosa - tym razem brak. Byłam ciągle leczona antybiotykami, jednak problem zawsze wracał. Lekarz rodzinny po ostatnim zapaleniu zatok, stwierdził że nieprzechodzące bóle głowy moga sugerować wadę wzroku, natomiast u okulisty wszystko wyszło okej. Jak sobie z tym radzić ? Na bóle głowy biorę tabletki z ibuprofenem i pseudoefedryną, dodatkowo krople do nosa i tabletki ziołowe na zatoki. Przynoszą ulgę ale na krótko ...
Proszę zakupić Irigasin i płukać nos 2xdziennie z dodatkiem 2 saszetek

Uczucie zatkania nosa, wyciek z nosa, obrzęk powieki towarzyszy niektórym bólom głowy (hortonowski ból głowy, hemikrania napadowa).
Leczenie migreny zależy od jej rodzaju i częstotliwości wstępowania.
W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach bólu głowy dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.