problem z zajściem w ciąże

4 odpowiedzi
jwitam. mam poważny problem od pół roku staramy się z mężem o dziecko niestety bezskutecznie, nie mam pojęcia w czym tkwi problem mamy już jedno dziecko które obecnie ma dwa lata i po miesiącu starań byłam w ciąży. czy wraz z mężem powinniśmy wybrać się na badania i jakie? Co może być powodem problemu z zajściem w ciąże
Szanowna Pani!
Proponuję samodzielnie nie próbować rozwiązywać problemu. Do tego potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Istnieje zjawisko zwane niepłodnością wtórną ( łac. sterilitas secundaria). Proponuję udać się do specjalisty i oddać mu głos oraz inicjatywę.
Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesu!
Maciej Lewandowski

pół roku starań nie jest żadnym poważnym problemem z punktu definicji niepłodności i braku możliwości zajścia w ciążę - najczęściej brak zajścia w ciążę związany jest z przemęczeniem i czynnościowymi zaburzeniami owulacji. pzdr a.
Celem udzielenia fachowej odpowiedzi konieczny jest dokładny wywiad ginekologiczny i badanie , na podstawie tego można ukierunkować diagnostykę i zlecić odpowiednie badania
Witam. Jeżeli chodzi o diagnostykę niepłodności, to jest to złożony proces i wymaga wnikliwej diagnostyki. Zarówno Pani i Męża. Proponuję wybrać się wizytę do zaufanego ginekologa.