problem z uchem

1 odpowiedzi
Dokładnie rok temu zaczął się problem z lewym uchem. Straszny ból całego ucha i przytkanie.(robiła mi się skorupka w uchu,czasami coś wyciekało)stosowałam antybiotyki i krople(z jednego ucha przeszło na drugie),po długim czasie ból ustał..natomiast lekkie przytkanie zostało do dziś.
Miałam robione badanie słuchu(trochę obniżony słuch w lewym uchu) dodam ,że pracuje w hałasie od 5 lat. Mieszkam za granicą i trudno o dastanie się tu do specjalisty.. w Polsce u laryngologa byłam w kwietniu, oprócz badania słuchu nic nie zaleciła. Co może być powodem przytkanego ucha ,jakie badania można wykonać w tym kierunku.Od dwóch dni znów czuję ból,jakby wyskoczyła tam jakaś gulka .Mam takie porównanie..jak nucę i ściskam uszy jak do ziewania to dźwięk wychodzi tylko z prawego ucha. Proszę o porady
Witam; może w Pani przypadku występować upośledzenie drożności trąbki słuchowej (skuteczna jest wtedy zastosowanie inhalacji AMSA); może być przyczyną woskowina (pomaga wtedy oczyszczenie ucha zewnętrznego) lub odbiorcze uszkodzenie słuchu na które niestety nie ma specjalnie skutecznej metody leczenia poza aparatowaniem słuchu przy dużym ubytku słuchu; inne przyczyny są rzadsze więc o nich nie wspominam; pozdrawiam Stanisław Nitek