Problem z trądzikiem

6 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od ponad roku leczę trądzik. Lekarz, do którego chodzę cały czas przepisuje mi Tetralysal, Epiduo i Duac. Antybiotyk po tak długim stosowaniu źle działa na mój żołądek, który i bez ciągłego przyjmowania mocnych leków jest nadwrażliwy, a maści przesuszają moją skórę do tego stopnia, że żadne kremy i maści nawilżające nie pomagają - skóra łuszczy się nawet na powiekach. Mimo to, lekarz nie chce zmienić mi leków, tylko co wizytę przedłuża receptę. Po odstawieniu leków trądzik zawsze wraca z tak samo mocną siłą. Czy powinnam zmienić lekarza?
Witam,
wszystkie preparaty na trądzik przesuszają skórę. Można jednak zmodyfikować leczenie, wszystko zależy od stopnia nasilenia zmian i chorób współistniejących.
Pozdrawiam Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Leczenie trądzika wymaga dużej cierpliwości i zależy od stopnia jego zaawansowania.Leki miejscowe z reguły wysuszają skórę, bo ich zadaniem jest zmniejszyć łojotok.NIe rozumiem dlaczego łuszczy si e skóra na powekach, bo tam tych leków nie wolno stosować!!!
jeśli stosowane dotąd leki nieprzyniosły poprawy a wręcz wzmacniaja inne dolegliwości nalezy zmienić lekarza i sposób leczenia. Chętnie pomogę, zapraszam na konsultację.
Dzień dobry,
jeżeli leczy się Pani tyle czasu to prosze porozmawiać szczerze z lekarzem prowadzącym o zmianie leku a zapewne dojdziecie do wspólnych wniosków i zmiany leku.Może wystarczy zrobić przerwę w antybiotykach a wykonać piling profesjonalny, a potem głębokie nawilżanie.
Pozdrawiam
Myślę że postawą powinno być dokładne zebranie wywiadu i ustalenie , jeżeli jest to możliwe przyczyny nawrotowości zmian tradzikowych. Zazwyczaj niezbędne jest również wykonanie badań dodatkowych - laboratoryjnych. Proszę porozmawiać o tym ze swoim dermatologiem lub poszukać pomocy innego spacjalisty. Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Kowalska-Górska dermatolog
Rzeczywiście są inne metody leczenia doustnego trądziku, ale czy powinna Pani zmienić lekarza, na to pytanie tylko Pani może sobie rzetelnie odpowiedzieć, to jest Pani wolny wybór, u kogo się Pani leczy.