Problem z snem

4 odpowiedzi
Panie Doktorze mam problem z bezsennością problem trwa od kilku lat czasami są okresy w których zanika ten problem a pózniej się pojawia czytałem o róznych przyczynach bezsenności chciałbym temu zaradzić bo jest to uciążliwe dla mnie czasami zero energii chęci co pan doktor by radził pytanie czy da się z tego wyleczyć aby życie miało smaczek pozdrawiam a i czy udać się na badanie snu ?pozdrawiam
Dzień dobry, z opisu domyślam się , że zasady higieny snu są Panu znane. Radzę przyjrzeć się okolicznościom pojawianie się problemów ze snem (przyczyny zewnętrzne , intrapsychiczne a może związane z depresją nawracającą). Z takimi przemyśleniami warto najpierw udać się do lekarza psychiatry żeby wykluczyć depresję nawracającą a potem ew. do psychoterapeuty by popracować nad tym co z przyczyn emocjonalnych może zakłócać sen. Badanie snu warto wykonać jeśli jest podejrzenie bezdechu nocnego.Pozdrawiam lek. Piotr Znamirowski

Kłopoty ze snem ma wielu ludzi, obawiam się, że coraz ich więcej. Jest to objaw a nie choroba. Po to by skutecznie mu zaradzić koniecznym jest odszukanie powodów dla których występuje. I wówczas leczy się przyczyny. Z powodzeniem. Dlatego radziłbym pójść do lekarza, który po zbadaniu może zaproponować przyczynowe leczenie. Proponuje udać się do poradni leczenia zaburzeń snu lub do psychiatry. Najczęściej, niestety, lekarze rodzinni ograniczają się do przepisywania leków, które choć skuteczne, nie powodują wyleczenie a zmniejszenie objawu. Choć oczywiście są i tacy, którzy dobrze sobie radzą z tym problemem. Pozdrawiam
Problemy ze snem mogą wynikać z różnych przyczyn - stres, przemęczenie, nadużywanie lub tzw. "używanie szkodliwe alkoholu", może towarzyszyć zaburzeniom nerwicowym i depresyjnym i ... uzależnieniu od leków uspokojających bądź nasennych.. Czyli najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę . Można się z tego "wyleczyć", chociaż w bardzo opornych stanach wykonuje się badania tzw. polisdomnograficzne.
Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry w pierwszej kolejności.