Problem z sercem?

4 odpowiedzi
Witam ostatnim czasem miałam problem gdy sie bardzo zdenerwowałam odczuwałam z lewej strony kłucie w klatce piersiowej duży ucisk i takie odczucie jak by jakiś mięsień był bardzo mocno naciągany trwało to dość długo ok 10minut ,gdy się położyłam odczuwałam jeszcze większy ucisk. Teraz mam czasami taką sytauację która trwa dość krótko do 2min kłócie i ucisk.Mam 28lat .
Dzień dobry. Opisywane objawy nie są typowe dla choroby serca i przypominają raczej nerwból lub przeciążenie mięśnia/ścięgna. Proponuje wizytę u Neurologa lub Ortopedy. Jednak dla bezpieczeństwa jeszcze wcześniej warto wykonać EKG i wizyte u Lekarza Rodzinnego.

Dzień dobry! Opisane objawy sugerują nerwoból lub ból korzeniowy (pochodzenia kręgosłupowego). Nie są typowe dla choroby serca.
Zwykle przyczyną takich bólów są skurcze mięśni, sporadycznie może to być związane z arytmią (zaburzeniami rytmu serca) lub chorobami osierdzia. Jeżeli towarzyszą temu jeszcze inne dolegliwości (np. kołatanie serca) lub ma Pani wątpliwości co do przyczyn warto wykonać przynajmniej EKG oraz ewentualnie Holter 24h EKG oraz ECHO.
Szanowna Pani, zastrzegając na wstępie, że w zasadzie lekarz nie powinien udzielać wiążących porad na odległość bez zbadania pacjenta, mogę napisać, że na ogół kłucie po lewej stronie klatki piersiowej nie jest objawem choroby serca, a zwłaszcza nie jest objawem niedokrwienia serca (choroby wieńcowej). Ustalenie, co jest przyczyną odczuwanych przez Panią objawów, wymaga spotkania z lekarzem, dokładnego opisania charakteru bólów, okoliczności, w jakich się pojawiają i ustępują, czasu trwania, ponadto zbadania Pani przez lekarza i najprawdopodobniej wykonania pewnych badań, o których zadecyduje lekarz w czasie wizyty (a które dobierze na podstawie tego, co od Pani usłyszy i co stwierdzi w badaniu lekarskim). Niekiedy okazuje się, że bóle w klatce piersiowej nie mają przyczyny w chorobie serca, lecz są następstwem emocji, stresu, itp., jednak nie da się tego stwierdzić bez zbadania pacjenta. UWAGA: jeżeli pojawiłby się ból zlokalizowany pośrodku klatki piersiowej, gniotący, rozpierający, piekący lub rozpierający, szczególnie na dużym obszarze (a nie w jednym punkcie), niezmieniający się przy oddychaniu ani przy zmianach pozycji ciała i nieustępujący w ciągu 15-20 minut - zawsze należy rozważyć wezwanie pogotowia ratunkowego, gdyż tak może wyglądać zawał serca!