problem z rzepką w kolanie

6 odpowiedzi
Witam
Trzy miesiące temu złamałam rzepkę w kolanie obecnie poruszam się normalnie, również zginam kolano, jednak jest problem z rzepką mam na niej druty jednak przy zginaniu nie chce sie przesunąć w dół tak jakby się zastała.... mam robioną mobilizację jednak nadal to nic nie daje... gdzie może być problem?
zapraszam na badanie z dokumentacją medyczną oraz rtg kontrolnym po zabiegu

A co na to lekarz prowadzący? Bez RTG i badania fizykalnego nie potrafię ocenić, co jest przyczyną braku ruchomości rzepki.
Dzień dobry!

Zdarzają się problemy ze zrostami wewnątrzstawowymi w zachyłku nadzepkowym. Niekiedy wymagają leczenie operacyjnego. Aby rzetelnie ocenić sytuację ortopeda powinien osobiście zbadać kolano i ocenić aktualne RTG. Wartościowe może okazać się dynamiczne badanie USG chorego stawu kolanowego.

Pozdawiam,

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Najczęściej jest to kwestia długotrwałej dokładnej rehabilitacji, wobec tego że nie znamy typu złamania cieżko określić rokowanie.
Często póki nie zostaną usunięte druty mobilizacja rzepki może się okazać niemożliwa.
Dzień dobry, jeżeli rehabilitacja jest prowadzona prawidłowo to problem mogą stanowić blizny pooperacyjne lub materiał zespalający. Bez badania klinicznego i właściwej diagnostyki obrazowej trudno jednoznacznie wskazać problem, w związku z czym zapraszam na konsultację.