Problem z przyjmowaniem pokarmówpo fundoplikacji

2 odpowiedzi
Jestem 13 miesięcy po fundoplikacji Nissena. Zdecydowałąm się na nią po 15 letnim okresie bezskutecznego leczenia farmakologicznego. Wymiotowałam kwasem żołądkowym, również przy okazji mówienia, ciągłe zapalenia żołądka, duszący kaszel, duża przepuklina rozworu przełykowego (2 ciąże), a ostatnie miesiące przed zabiegiem to ciągłe zapalenia krtani i tchawicy. 8 tygodni po zabiegu czyli wtedy, gdy z diety miksowanej zaczęłam przechodzić na papki zaczęłam odczuwać silne bóle po każdym jedzeniu. Zaczęły się one z czasem nasilać. Doprowadziło to do tego, że przyjmowałam posiłki 1-2 razy dziennie i to wieczorem, żeby ból nie utrudniał mi normalnego funkcjonowania. Od 3-4 miesięcy spożywam już tylko 1 posiłek i to raczej w formie zupy w ilości nie większej niż 200 ml, czasem nutridrinki. W ciągu ostatniego tygodnia przestałam jeść już cokolwiek bo ostry ból jest nie do zniesienia (trwa to już tak długo, że z bezsilności zaczęłam się poddawać). Ból jest ostry, pojawiający się po jedzeniu prawie natychmiast, czasami jeszcze w trakcie, zlokalizowany od mostka do pępka. Gastroskopia, rtg pasaż jelita cienkiego, próba szczelności - wszystko w normie. Nie mam problemu z utykającym jedzeniem. Od operacji schudłam już 34 kilo. Z tego w ostatnim tygodniu 4 kilo. Wyniki morfologii, tarczycy mam świetne, żadnych oznak niedożywienia, widać je natomiast po wyglądzie. Znikam w oczach i nikt nie jest w stanie mi pomóc - bo jestem nietypowym przypadkiem. Czy jest mi Pan w stanie pomóc i poprowadzić dalej moje leczenie?
Dzień dobry. Oczywiście proszę przyjechać na konsultację. Będę starał się Pani pomóc.

Z tego co Pani pisze to najprawdopodobniej to jest zwężenie przełyku w miejscu funduplikacji chocz dziwnie ze gastroskopia nie wykryła tego.
Są możliwości endoskopowego poszerzania, proszę kontaktować się z swoim lekarzem leczącym
Z poważaniem