Problem z przybraniem na wadze

9 odpowiedzi
Dzień dobry . Jestem kobieta i mam 21 lat. Mam niedowagę i problem z przytyciem . Chciałabym przybrać na wadze i zacząć regularnie ćwiczyć na siłowni . Zamierzam umówić sie na wizytę do Pani . Czy wykonać jakieś dodatkowe badania przed wizyta ? Podejrzewam nietolerancje na jakieś produkty , ze względu na trądzik na plecach . Pozdrawiam .
Trudno mi coś poradzić, chętnie porozmawiam, wypytam o różne rzeczy i wtedy można zdecydować jakie badania warto zrobić, pozdrawiam

Wbrew pozorom przybranie na wadze może być trudniejsze niż odchudzanie. Jeżeli ma Pani badania z ostatniego roku - morfologię, poziom glukozy, tsh - proszę przynieść, jeżeli nie - nie musi Pani robić, w trakcie wizyty owiem, czy trzeba jakieś wykonać. Pozdrawiam Ewa Gąsecka
Witam, po przeprowadzonym wywiadzie na I wizycie, powiem jakie badania należy wykonać. Wszystko zależy od wielu czynników. Polecam równie badanie z krwi na nietolerancje pokarmowe, które można wykonać u mnie w gabinecie. Zapraszam.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dzień dobry, przed pierwszą wizytą może Pani wykonać podstawowe badania w tym: morfologię, oznaczyć poziom cukru oraz insuliny na czczo, poziom hormonu tarczycy - TSH, enzymy wątrobowe, poziom cholesterolu. O bardziej poszerzonych badaniach zdecydujemy po odbyciu konsultacji.
Witam serdecznie,

Prowadzę pacjentów, którzy maja problemy z uzyskaniem prawidłowej wagi ciała, zarówno z odchudzaniem jaki i przytyciem. Jeśli chodzi o wspomniany przez Panią zakres badań to warto przeprowadzić podstawową morfologię, skontrolować poziom glukozy i cholesterolu, badanie ogólne moczu oraz jeśli to możliwe zbadać poziom hormonu tarczycowego TSH (w tym FT3, FT4). Co do nietolerancji pokarmowych to warto także wykonać Detective Food (niestety jest on drogi) lub udać się do alergologa, który zleci badania w kierunku nietolerancji pokarmowych. Uzyskane wyniki pozwalają ocenić nasz stan zdrowia oraz stanowią wskazówki dla przygotowania spersonalizowanej diety. Opracowując dietę brany jest pod uwagę przede wszystkim stan zdrowia, ale również preferencje żywieniowe, tryb życia i pracy czy ewentualne jednostki chorobowe.
W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Monika Papuga-Sobczak
Dziękuję za wiadomość. Zapraszam na konsultację, zrobimy analizę składu ciała, sprawdzimy nawyki żywieniowe, obliczę dla Pani zapotrzebowanie na kcal, białko, węglowodany itp.. Jeśli chodzi o badania, jeśli będę coś więcej potrzebować, na koniec konsultacji powiem, co warto zrobić. Pierwsza konsultacja trwa dobrą godzinę czasu, a po konsultacji będę przygotowywać dla Pani jadłospis na podstawie zebranych informacji. Pozdrawiam, Agnieszka
Dzień dobry, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego-niestety nie moge tu wpisać, dlatego zapraszam na stronę: slimfactory.pl Proszę o wykonanie badań krwi-morfologia, glukoza, badania tarczycy-TSH i fT4. Proszę o przygotowanie dzienniczka żywieniowego-wzór znajduje się na mojej stronie internetowej.
Pozdrawiam,
MBellwon
Dzień dobry,
ogólnie polecam wykonanie podstawowej morfologii, badania moczu, TSH, jeśli chodzi o nietolerancję to nie ma się co śpieszyć z wykonywaniem bardzo drogich badań. Polecam umówić się na wizytę i po szczegółowym wywiadzie będziemy mogły ustalić plan działania i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego jest problem z przybraniem na masie ciała.
Pozdrawiam,
Dominika Jurkowska
Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny ul. Nehringa 6/6
Witam Serdecznie!
Oczywiście przybranie na masie jest możliwe - bardzo dobrze, że chciałaby Pani połączyć dietę razem z ćwiczeniami, dzięki temu będzie możliwe zbudowanie masy mięśniowej. Przed wizytę nie ma potrzeby wykonywać żadnych badań. Jeśli posiada Pani jakieś wyniki, wtedy proszę je ze sobą zabrać. Na wizycie dokładnie określimy jakie badania warto wykonać. W moim gabinecie wykonuję również testy na nietolerancje pokarmowe firmy InstytuMikroekologii - jednak wcześniej polecałbym wizytę, ponieważ nie zawsze jest konieczność wykonywania bardzo kosztownych badań.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.