Problem z przybieraniem na wadze

9 odpowiedzi
Witam,moja córka bardzo słabo przybiera na wadze. Była konsultowana u gastrologa i nie stwierdzono nic. Pediatra skierował mnie do dietetyka. Córka 1,5 roku przebywała w domu dziecka, gdzie również miała problemy tego typu. Obecnie czekamy na wynik badania genetycznego w kierunku FAS. Prowadzono nawet dzienniczek żywienia. Od pół roku przebywa u nas w rodzinie zastępczej i od maja przybrała zaledwie 0,5 kg. Dodam, że ma 2 lata i waży obecnie 8kg 300 g.Wszystkie posiłki zjada chętnie i wydaje nam się dość spore porcje. Czy może pani ułoży dietę naszej córce albo poradzi-bardzo proszę-gdzie mamy się jeszcze z tym problemem zgłosić?
Czy robiliście Państwo córce badania krwi? Proszę przyjść z dzienniczkiem żywienia z min. 1 tygodnia, pozdrawiam. Małgorzata Gajewczyk

Witam
Czy były przeprowadzone badania na pasożyty i cukrzycę typu 1 i celiakię?
Witam, jeśli konsultowaliście Państwo problem u gastrologa to z pewnością zostały wykluczone zaburzenia wchłaniania, zatem wydaj mi się, że należy ocenić na podstawie dzienniczka żywieniowego podaż energii i składników odżywczych, aby wpłynąć na ilość przyjmowanej energii lub wartość odżywczą diety. Wskazówki dotyczące żywienia na pewno można będzie sformułować po wykluczeniu zespołu FAS oraz analizie dotychczasowego żywienia. Pozdrawiam
Witam, zapraszam z córeczką i z wynikami zrobionymi dotychczas do mnie do gabinetu. Wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej, może to być problem z wchłanialnością produktów, może jakiegoś jednego. Przyczyn może być wiele. Musze zobaczyć jakie badania zostały już wykonane i ewentualnie zlecić kolejne.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam Serdecznie!
Tak, oczywiście zapraszam na konsultację, a wcześniej proszę o kontakt telefoniczny, to powiem co ze sobą zabrać na wizytę 6 6 8 - 5 5 0 - 1 0 1.
Zapraszam również na moją stronę w w w . d i e t e t i c o . p l , znajdzie Pani tam więcej informacji odnośnie szczegółów.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Problem jest poważny i na pewno nie wolno go bagatelizować. Przyczyn słabego przybierania na wadze może być wiele. Z mojego punktu widzenia musiałabym najpierw poznać sposób żywienia Pani Córki oraz chciałabym zapoznać się z wynikami badań, które już zostały przeprowadzone. Warto rozważyć także diagnostykę pod kątem celiakii, która często nie daje wyraźnych objawów, a nieleczona może skutkować niską masą ciała. Zapraszam serdecznie do gabinetu Dobrego Dietetyka w celu ułożenia diety.
Pozdrawiam serdecznie, Anna Lisiak.
Dzień dobry, W takim przypadku bardzo ważna jest diagnostyka aby wykluczyć występowanie jakiejkolwiek choroby, ale dobrze byłby przeanalizować dzienniczek, który jest prowadzony i ustalenie diety o podwyższonej kaloryczności, aby umożliwić to przybieranie na wadze. Istotne są takie kwestia jak to czy córka urodziła się przedwcześnie, czy była mała masa urodzeniowa, oraz to np. jakie jest mleko,które córka pije, czy np. występowanie takich dolegliwości jak biegunka lub zaparcia, wzdęcia. Pomocna może być diagnostyka w kierunku celiaki, alergii pokarmowych w sytuacji gdy dolegliwości się pojawiają. Zapraszam do gabinetu, a postaram się pomóc.
Dzień dobry, proponuję spotkanie w gabinecie gdzie będę mogła przeanalizować dzienniczek żywienia oraz aktualne wyniki badań.Między innymi na tej podstawie będę mogła ocenić jakość i ilość spożywanego pokarmu.W kolejnym kroku będę mogła opracować szczegółowe zalecenia dotyczące żywienia dla dziecka. Zapraszam do kontaktu.
Witam,

Należy umówić się bezpośrednio na wizytę z Dietetykiem. Zapraszam do najbliższej poradni w Pani mieście Mój Dietetyk. Przeprowadzi wywiad żywieniowy gdzie przeanalizuje dotychczasową historię żywieniową wraz z dzienniczkiem. Na tej podstawie zaleci odpowiednie żywienie.

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
Mój Dietetyk