Problem z powieką

20 odpowiedzi
Witam . Mam problem z jedna z powiek . Od kilku miesięcy pogłębia się stał się bardzo widoczny . Jedna z powiek przysłania większa warstwa skóry, przez co nie widać powieki w przeciwstawię do drugiej oraz oko wydaje się mniejsze przy kąciku jakby skośne .
Gdzie się udać z tym problem jak można temu zaradzić . Mam 27 lat i tak jak napisałam od ostatnich miesięcy problem bardzo się pogłębił sprawia uczucie dyskomfortu przede wszystkim estetycznego . Z góry dziękuje za odpowiedz .
Można zadziałać na kilka sposobów. Najprościej nitkami, modyfikacje napięcia mięśnia okrężnego oka botoxem lub uderzyć w konkretne zabiegi z chirurgii plastycznej. Dobrze byłoby ustalić tez przyczynę tego stany by nie działać tylko na objawy. Trochę mądrzej będzie ????

Dzien dobry, musze Pania zobejrzec, zbadac, mozliwe leczenie komercyjne i na NFZ. Pozdrawiam.
Przede wszystkim należy wykluczyć problem zdrowotny i znaleźć przyczynę opadania powieki. Może to sprawa dla neurologa? A czy kącik ust po tej samej stronie również opada? To może być podrażnienie nerwu twarzowego.
Dzień dobry, polecam wizytę u okulisty -po pierwsze należy ocenić czy problem jest w nadmiarze skóry ( co można skorygować poprzez plastykę tej powieki ) czy przyczyną jest może niedowład mięśnia dźwigacza powieki. Pozdrawiam serdecznie :)
Dzień dobry, dziękuję za pytanie i jednocześnie przepraszam za opóźnienie - nie zauważyłam Pani pytania. Przede wszystkim należy postawić sobie pytanie dlaczego problem się pogłębia, jest Pani młodą osobą, sytuacja jest podejrzana i w pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację lekarską (lekarz rodzinny, później neurolog). Jeśli nie ma medycznej przyczyny opadania powieki i "taka po prostu Pani uroda" - w zależności od Pani preferencji i przede wszystkim stanu miejscowego jest kilka rozwiązań - PLEXR (plazma, ale tylko i wyłącznie przy użyciu oryginalnego urządzenia), można wypełniać kwasem hialuronowym, można poddać się operacji, jeśli opada cała brew z powieką - można przemyśleć unoszenie brwi przy pomocy nici lub botoksu. Proszę jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności wyklucza Pani przyczyny medyczne opadania powieki. Pozdrawiam serdecznie.
Trudno coś konkretnego doradzić przy tak lakonicznym opisie i bez zdjęcia. Przede wszystkim trzeba byłoby Panią zbadać. Zdiagnozować gdzie jest przyczyna. Rzadko zdarza się jednostronna zmiana bez jakiegoś powodu, tym bardziej, że jest Pani bardzo młoda. Proponuję udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej i/lub okulisty aby przeprowadzić diagnozę. Po jej postawieniu można szukać rozwiązać i leczenia.
Witam, zdecydowanie proponuje konsultacje u u specjalisty - chirurga
Dzień dobry. Myślę, że konieczna jest bezpośrednia ocena w ramach konsultacji. Ew. fotografie i dalsze informacje mogą coś wnieść.
Witam.
Zapraszam na konsultację, podczas której będę mogła ocenić czy Pani problem kwalifikuję się do terapii urządzeniem PLEXR oraz czy nie potrzeba dodatkowych konsultacji u okulisty czy neurologa. Jeśli chodzi o sam efekt kosmetyczny jestem pewna, że możemy temu zaradzić i polepszyć Pani komfort życia.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Godny
Dzień dobry,
Zabiegiem, który mógłby Pani pomóc niwelując nadmiar skóry jest PLEXR. Jest to zabieg nieoperacyjny, bez długiego okresu rekonwalescencji, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym maścią Emla oraz w sedacji ("gaz rozweselający"). Mikrowiązki plazmy powodują obkurczenie nadmiaru skóry. Można przeprowadzić 1-3 zabiegów w odstępach 40 dni.
Zapraszam na bezpłatne konsultacje w klinice podczas których uzyska Pani wszystkie niezbędne informacje.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie,
w celu zdiagnozowania Pani problemu zapraszam na konsultację, gdyż ciężko cokolwiek powiedzieć bez badania. Na początek może Pani wysłać zdjęcie na adres zapisy@skingen.pl. Jest kilka metod usuwania nadmiaru skóry z powiek, w tym niechirurgiczne jak chociażby Plazma IQ, jednak problem opadającej powieki w tak młodym wieku może wynikać również z pewnych patologii neurologicznych.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu z nami na podany wyżej adres e-mail.
Z Pani opisu czytam, że na jednej z powiek obserwuje Pani nadmiar skóry. Sensownym wydaje się być konsultacja u lekarza medycyny estetycznej i rozważenie stosowania toksyny botulinowej. Alternatywnie można byłoby rozważyć konsultacja u chirurga plastycznego, ale w Pani wieku na blefaroplastykę pewnie jeszcze jest za wcześnie. Bez obejrzenia na żywo nie obędzie się. Serdecznie zapraszam:)
`Witam, trudno zaproponować coś w 100% bez oglądnięcia zmiany, ale z tego co Pani pisze, zabieg PLEXR byłby najskuteczniejszy.
Pozdrawiam
Istnieje kilka możliwości, trudno postawić diagnozę nie widząc pacjenta. Zapraszam na konsultacje, porozmawiamy. Pozdrawiam serdecznie, Ł. R.
ZApraszam na konsultację. Przede wszystkim ocenimy czy jest to problem estetyczny a nie medyczny, wymagający innych specjalistycznych konsultacji. Jeśli problem okaże się czysto estetyczny najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie korekty wiotkiej powieki urządzeniem PLEXR. Więcej info na moje stronie internetowej. Życzenia noworoczne. DR PARDA
Problem wymaga dokladniejszej diagnozy aby Pani/Paniu pomóc. Jak dobrze rozumiem jedna z powiek jest obfitsza w skore. Czy tkanka pod nia jest miekka cz twarda? Czy zmienila sie wielkosc oczu? czy instnieje asymetria? jak juz wspomnialam jest wiele niewiadomych, najlepiej byloby zobaczyc Pani/Pana zdjecia na wprost i z profilu albo umówic sie na spotkanie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Jeśli nie miała Pani wcześniej żadnych zabiegów ani urazów tej okolicy w pierwszej kolejności polecam wybrać się do okulisty. Pozdrawiam MP
Witam! W tym przypadku zalecałbym konsultację neurologiczną, celem wdrożenia odpowiedniej diagnostyki nad przyczyną występującego u Pani problemu. Pozdrawiam serdecznie.
Dzien dobry, bardzo mi przykro ale nie rozumiem, z Pana opisu, co sie w istocie dzieje z Pana powiekami. Prosze przeslac zdjecie na ms@foreverbeauty.pl Serdecznie pozdrawiam MS
To nie do końca jasne aby w takim wieku opadanie powiek pojawiło się jednostronnie , należy wykluczyć przyczynę neurologiczną. A pomysłów na zabiegi jest kilka :-)