Problem z połykaniem sliny.

4 odpowiedzi
Problem z połykaniem sliny.
Witam!Pisze ponownie bo wtedy niezbyt dokładnie opisałam problem.Chciałabym uzyskac pelniejsze informacje co do istoty mojego problemu.Jakiś czas temu chorowałam na przeziebienie.Pózniej pojawiłly sie objawy typu problemy z połykaniem śliny w ciagu dnia i w nocy Do pewnego momentu polykanie przebiega normalnie potem jest opór,i zaraz po tym nastepuje mokry kaszel zblizony do zachłystywania sie.W nocy podobnie.Wizyta lekarza internisty nic nie potwierdzila.Lekarz wykrył tylko cos na plucach i zalecił branie FLAVAMED w tabletkach i WIT E.Gdy to nie pomogło wizyta u laryngologa diagnoza po krótkim badaniu refluks z tym ze żadnych objawów refluksu nie było.Zapisane leki HELICID 20 I LARIMAX T.Utrata wagi 6 kg w miesiąćCo robić?Brac te leki?
Może być refluks bez typowych objawów. Proponuję wstęnie wykonanie gastroskopii celem oceny przełyku. Pozdr. RK

Witam,
Nie sądzę żeby problemy z połykaniem śliny były objawem choroby refluksowej.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Z tego co Pani pisze to jest to niezamierzona utrata masy ciała i to samo z siebie jest niepokojace. Myślę, że z tego co pani opisuje, patologia znajdują się na granicy gardła i krtani i rzeczywiście się pani zachłystuje. Wskazana byłaby pilna pogłębiona diagnostyka laryngologiczna, lecz jest to jedynie moja przybliżona diagnoza na odległość.
Z uwagi na spadek masy ciała i problemy z połykaniem wskazane jest wykonanie gastroskopii