problem z plamieniami

5 odpowiedzi
Witam,Co może być przyczyną utrzymującego się plamienia?utrzymuje się przez około 2 miesiące. Na badaniu ginekologicznym wyszło, że mam mieśniaka około 1,5cm z powodu braku miesiączki dostałam duphaston i miesiączka się pojawiła. Po 2 miesiącach znowu poszłam na wizyte ponieważ miałam tylko plamienia okazało się, że mam również torbiel, pani dr wysłała mnie do szpitala ponieważ stwierdziła, że endometrium jest nieregularne(pod kontem ciąży pozamacicznej). W szpitalu wyszło, że ciąży pozamacicznej nie ma, torbiel ma ponoć pęknąć po około miesiącu, dostałam luteine na wywołanie miesiączki 3X1 przez 12 dni. Miesiączka była i nadal mam plamienia. Cytologia była robiona w marcu i było ok.
Proszę być pod regularną kontrolą u swojego ginekologa. On-line nie mogę w Pani przypadku pomóc.

Witam, Pani układ hormonalny trochę się rozregulował. Miesiączki można uregulować progesteronem stosowanym w drugiej fazie cyklu przez kilka miesięcy lub typowymi środkami antykoncepcyjnymi. Pozdrawiam
Z tego typu problemem najlepiej zgłosi się do swojego lekarza prowadzącego, który jest w stanie wykonać kontrolne badanie usg oraz ocenić poziom hormonów we krwi.
Przyczyn może być wiele... istotny jest Pani wiek i konieczna diagnostyka. Prosze umowic sie na wizyte.
potrzeba ocenić ponownie jajniki pod kątem obecności torbieli