Problem z ostrą egzemą

2 odpowiedzi
Witam. Mam problem z którym już sobie nie radzę w związku z tym bardzo proszę Państwa o pomoc, opinię, radę. Jestem Ewelina i mam 24 lata. Od marca zmagam się z egzemą na obu dłoniach ( egzemę stwierdził lekarz dermatolog, ale nie robił mi żadnych badach - przepisał Zyx, Bedicort G, Clemastinum - niestety nie pomogło ). Chciałabym nadmienić, że nigdy nie miałam problemów z chorobami, żadnych wrażliwości, alergii. W związku z moją chorobą bardzo dużo czytałam na jej temat, nawet prace naukowe po angielsku i wiem, że egzema jest chorobą, którą trudno zdiagnozować a leczenie nie może opierać się na wypisaniu sterydów "na oko" a raczej na zbadaniu chorego pod kontem wewnętrznym. Wiadomo, że egzemę najczęściej wywołują czynniki zewnętrze ale jeżeli ja już nic nie robię, nie mam styczności z detergentami to pozwoliłam sobie wykluczyć działania zewnętrzne. Zawsze byłam osobą bardzo optymistyczną, aktywną, dużo ćwiczyłam i zdrowo jadłam. Od czasu mojej choroby nie mam na nic siły, stałam się ospała, nic nie mogę zrobić z powodu bólu... Nie radzę sobie już z tym. Nawet nie mogę robić rzeczy które kocham ani pójść do pracy. Jeżeli chodzi o zmiany na skórze to najpierw pojawia się sucha skóra, która zaczyna się łuszczyć i twardnieć. Następnie pojawiają się wypryski małe i większe, które pękają, bolą, następnie schodzi cała skóra, później pojawiają się malutnie, delikatne strupeczki w kolorze żółto-pomarańczowym, które przy delikatnym otarciu pękają, skóra się sączy (nie mogę nawet jej zawinąć, bo skóra tak jakby zdziera się ), te rany zasychają po jakimś tygodniu i tworzą się twarde strupy w tym samym kolorze, które są tak duże że zniekształcają palce. Następnie kolor zmienia się na brunatny i tak męczę się z tymi ranami z miesiąc, później dzieje się to samo. Zrobiłam sobie badania krwi, ob, tarczycę, keratyninę, cholesterol wszystko w porządku. Zrobiłam IGE całkowite które dało pierwszy znak - przy normie 100, mój wynik to : 206. Wywnioskowałam, że mój organizm ma jakieś zapalenie, alergię, co może tłumaczyć spadek energii. Zrobiłam badania alergiczne pokarmowe, wynik 0. Moja egzema wygląda jak na zdjęciach pokazywanych w internecie, ma te same objawy (wypryski te małe i duże) ale na żadnym zdjęciu nie widziałam tak nasilonej egzemy jak u mnie.. Nie radzę sobie z tym, nic nie mogę przy sobie zrobić, muszę prosić innych o pomoc, czasem mogę tylko leżeć z rękami w górze, żeby tylko niczego nie dotknęły. Całymi dniami siedzę w domu. Nie wiem już co robić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Ewelina
Dzień Dobry,
bardzo proszę zgłosić się na konsultację, aby rozpocząć jakiekolwiek leczenie konieczna będzie Pani obecność.
Pozdrawiam

Witam myślę że konieczna jest konsultacja, wykonanie testów płatkowych