Problem z odchudzaniem

2 odpowiedzi
Niestety wiem że bez wysiłku fizycznego odchudzanie to syzyfowa praca a ja niestety nie mogę biegać (kolano do "wymiany") nie mogę też nic podnosić a pompki to zapomniana dyscyplina gdyż bardzo bolą mnie nadgarstki (specyfika pracy ) nie wiem już co robić .Czy ktoś jeszcze ma tego typu problemy ? Wizyty u dietetyka niestety w moim przypadku nie wchodzą w grę (ponieważ przykro mi o tym mówić w grę wchodzą kwestie ekonomiczne )więc jak sobie pomóc jestem już po czterdziestce i u skraju wytrzymałości ,co robić ?
Niestety nie wiem jak rozwiązać Pana/Pani problem. Wysiłek fizyczny bez odpowiedniej diety na nic się zda. W mojej opinii należy zacząć właśnie od odpowiedniego odżywiania. Niestety nie znając przypadku nic konkretnego nie jestem wstanie doradzić. W internecie można znaleźć wiele przydatnych stron i porad odnośnie zdrowego odżywiania, jednak z doświadczenia wiem, że ciężko oddzielić informacje przydatne i korzystne od całej reszty mitów. Mimo wszystko zachęcam do skorzystania choćby z samej porady u dietetyka, by choć nakierował na właściwy tor, aby móc samemu radzić sobie dalej.

Dzień dobry.
Czy również z pływania musiałaby Pani zrezygnować? Może taka forma aktywności fizycznej byłaby właśnie najbardziej odpowiednia. Połączenie aktywności fizycznej i odpowiedniej diety daje zdecydowanie lepsze efekty, ale nie jest prawdą, że odchudzanie bez wysiłku fizycznego to syzyfowa praca. Prawidłowa dieta zawsze przynosi efekt. Należy dążyć do ujemnego bilansu energetycznego, przy jednoczesnym dostarczeniu sobie wszystkich składników odżywczych. Rezygnacja ze słodyczy i innych przekąsek, a także żywności typu fast- food, to już milowe kroki w kierunku zrzucenia zbędnych kilogramów. Małymi krokami można rozpocząć proces odchudzania nie odczuwając gwałtownych zmian.
Powodzenia!